بررسی نوآوری های گوشی هوشمند Huawei Mate 20 Pro

بررسی نوآوری های گوشی هوشمند Huawei Mate 20 Pro

بررسی نوآوری های گوشی هوشمند Huawei Mate 20 Pro

به این پست امتیاز دهید

هواوی در سال های گذشته توانسته در زمره قدرتمند ترین شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند قرار گیرد. گوشی هوشمند Huawei Mate 20 Pro یکی از قدرتمند ترین گوشی های هوشمند هواوی است که در این مقاله به بررسی ویژگی های خلاقانه هواوی در این گوشی هوشمند خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

درسال‌های اخیر گوشی‌های هوشمند پیشرفت چشم‌گیری داشتند و سازندگان این گوشی‌ها دررقابتی تنگاتنگ سعی درارایه قابلیت‌های جدید با استفاده از جدیدترین فناوری‌های خلاقانه داشته‌اند.

اما به مرور  تولیدکنندگان متوجه شدند که گذشته از عملکرد و قابلیت‌ها، کاربران به جنبه‌های زیبایی شناسی نیز درگوشی‌ها توجه می‌کنند ودر ارزیابی‌های خود جدا از جنبه‌های کاربردی و فنی ، ترجیح می‌دهند دستگاهی را که از نظر ظاهری هم طراحی مناسب، جذاب و زیبا دارد را در دست بگیرند.

هم‌زمان با افزایش محبوبیت گوشی‌ها تولیدکنندگان در تلاش هستند تا با ارایه طرح‌های خلاقانه مشتری‌های بیشتری جذب کنند. این مسئله در Huawei Mate 20 Pro  نیز لحاظ شده است.

Huawei Mate 20 Pro با چیدمان دوربین ماتریسی و طراحی منعطف‌تر تلاش کرده سهم بیشتری از بازار گوشی‌های هوشمند را  به خود اختصاص دهد.

طراحی منعطف با الهام از طبیعت

طراحان شرکت هوآوی بیش از هر چیز تلاش کردند از انعطاف و رهایی در عناصر طبیعت الهام بگیرند. درنتیجه شاسی‌ ایرودینامیکی این گوشی در تمام هشت جهت گوشی به شکل منحنی وگرد طراحی شده‌است. طراحان هوآوی یک‌پارچگی، توجه به استانداردهای تعیین شده و همچنین کسب اطمینان از تناسب و اتصال محکم و دقیق قطعات را مد نظر قرار دادند و نتیجه آن نیز تجربه‌ای از کاربری آسان را برای استفاده‌کنندگان Huawei Mate 20 Pro  به ارمغان آورده است.

تنظیمات دوربین ماتریس

دوربین ماتریسی درپشت گوشی Huawei Mate 20 Pro دارای یک طراحی چهار نقطه‌ای با سه دوربین است- یک دوربین ۴۰ مگا پیکسل  RGB دیگری یک دوربین ۲۰ مگا پیکسل همراه با لنزهای زاویه اولترا واید Leica و سومی دوربین ۸ مگاپیکسلی برای عکاسی “تله فوتو” همراه با حس‌گری که در قاب فلزی براقی قرارگرفته که ظاهری پیشرو به این دستگاه داده که شاخص و متمایز است. همچنین یک دوربین ۲۴ مگاپیکسلی در جلوی سیستم قرار گرفته که قابلیت تشخیص دقیق‌‍ترتصویرهای سه بعدی را دارد.

الگوی  Hyper Optical درپشت شیشه از الگوی خطوط ظریف مورب استفاده کرده که باعث ایجاد افکت‌های رنگین کمانی می‌شود که نه تنها بادوام‌تر است، بلکه دستگاه را به مراتب خوش دست‌ترکرده و آن را در برابر اثر انگشت مقاوم کرده‌است. درنتیجه احتمال کمتری دارد که صفحه نمایش لکه دار و سیاه شود و درصورت کثیف شدن، به آسانی تمیز می‌شود.

Huawei Mate 20 Pro در سه رنگ سایه روشن، مشکی و سبز زمردی عرضه شده است.

ابعاد کاربردی

Huawei Mate 20 Pro  در ابعاد x 723 157.8  mm و با ضخامت ۸.۶ mm طراحی شده‌ و نمایشگر آن ۶.۳۹ OLED پنلی است که به آرامی به سمت لبه‌ها خم می‌شود. همچنین دارای رزولوشنی معادل x1440 3120  پیکسل و نسبت تصویر ۱۹.۵: ۹ است. Huawei Mate 20 Pro گوشی هوشمندی است که قابلیت خوانش اثر انگشت را زیرصفحه نمایشگر قرار داده است تا سرعت و میزان کارایی گوشی را نیز افزایش دهد.

هوآوی از جمله شرکت‌هایی محسوب می‌شود که بالاترین بودجه را در بخش توسعه و تحقیق اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۷، هوآوی ۱۳.۲۳ میلیارد دلار بودجه به تحقیق و توسعه اختصاص داده است و این عدد ۱۴.۹ درصد از درآمد کل این شرکت است.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *