بهترین شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹ در جهان را بشناسید

بهترین شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹ در جهان را بشناسید

بهترین شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹ در جهان را بشناسید

۵ (۱۰۰%) ۲ votes

خودروهای روز دنیا در دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که یکی از این دسته بندی ها، خودروهای شاسی بلند یا SUV نام دارند که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده اند.

شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹

در این میان کمپانی های مختلف چینی و کره ای و همچنین ژاپنی ها نظیر تویوتا در تنوع محصولات خود دارای خودروهای شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹ در مدل های مختلف هستند. اساسا میزان کارایی و محبوبیت این خودروها در دنیا کم نیست. اکنون تصمیم داریم در این بخش بهترین شاسی بلندهای ارزان قیمت دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی را برای شما معرفی کنیم. در ادامه با زوم تک همراه باشید.

۱.خودرو تویوتا C-HR تیپ LE اولین شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹

این ماشین شاسی بلند ارزان قیمت در سال ۲۰۱۸ میلادی کمپانی تویوتا شاسی بلند مدل C-HR خود را در مدل های متنوع تری نسبت به سال قبل ارائه نموده است و مدل پایه ی این خودرو در نسخه ی LE با کمی کاهش قیمت نسبت به سال گذشته توانسته است در میان بهترین و ارزان ترین نسخه ی خودروهای شاسی بلند سال ۲۰۱۹ میلادی قرار بگیرد. با این وجود که تویوتا C-HR جدید به همراه روکش پارچه ای صندلی ها و رینگ های فولادی از نظر ظاهری، جذابیت زیادی ندارد ولی بهره مندی از قابلیت های مدرن سیستم ترمز اضطراری خودکار و همچنین سیستم هشدار خروج مسیر حرکت خودرو از میان خطوط جاده و فرآیند کنترل سرعت یا کروز کنترل توانسته است این خودرو را به یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند ارزان قیمت سال ۲۰۱۹ تبدیل نماید.

خودروهای شاسی بلند

تویوتا C-HR مدل ۲۰۱۹ در حالت پایه از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری با ۱۶ سوپاپ از نوع DOHC با بلوک آلومینیومی بهره مند می باشد که با حجم دقیق ۱.۹۸۷ سی سی قابلیت تولید توانی برابر با ۱۴۴ اسب بخار در دور موتور ۶۱۰۰ دور در دقیقه و حداکثر میزان گشتاور ۱۳۹ پوند بر فوت برابر با ۱۸۸ نیوتون متر در هر دور موتور ۳۹۰۰ دور در دقیقه را دارا می باشد. قدرت تولیدی موتور تویوتا C-HR مدل ۲۰۱۹ نیز همراه با یک جعبه دنده ی اتوماتیک از نوع CVT با ویژگی شبیه سازی تعویض دنده به شکل دستی به چرخ های جلوی خود منتقل می شود.

میزان شتاب تویوتا C-HR با بهره گیری از این موتور تقریبا چیزی در حدود ۱۱ ثانیه بوده است و توانایی دسترسی به حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر در ساعت را دارا می باشد. میزان مصرف سوخت این خودرو نیز نسبت به سایر رقبا کمتر بوده و قابلیت پیمودن برابر با ۱۰۰ کیلومتر تنها  با ۶.۷ لیتر در مسیر های بزرگراهی و ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در مسیرهای شهری را دارا می باشد.

خودروهای شاسی بلند

تویوتا C-HR هرچند از نظر شتاب و سرعت با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری در رتبه ی پایین تری نسبت به سایر رقبا قرار دارد ولی نکاتی نظیر میزان مصرف سوخت کم، جذابیت ظاهری و قابلیت های مدرن پیشگیری از تصادف و کمکی رانندگی این خودرو را به یکی از جذاب ترین نمونه های خودروی شاسی بلند در جمع ارزان ترین شاسی بلندهای ۲۰۱۹ تبدیل کرده است.

  • قیمت: ۲۲۰۰۰ دلار
  • موتور: ۴ سیلندر ۲ لیتری از نوع تنفس طبیعی

۲.خودرو میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ES) Mitsubishi Outlander Sport)

نسخه ی ۲۰۱۹ اوتلندر قدیمی ترین نمونه در میان ارزان ترین شاسی بلندهای ۲۰۱۹ در دنیا بوده است که نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی به بازارهای جهانی راه یافته است ولی با چند نسخه ی فیس لیفت طراحی ظاهری جدیدتر و بروز تر به خود گرفته است. در سال ۲۰۱۹ میلادی تیپ پایه مدل ES هم به قابلیت کمکی رانندگی و همچنین ایمنی جدیدی تجهیز شده است و با توجه به قیمت پایه ی ۲۱۵۰۰ دلاری و طراحی جذاب و موتور بسیار قدرتمند آن، به یکی از بهترین شاسی بلندهای ۲۰۱۹ تبدیل گردیده است. البته لازم به ذکر است که تیپ ها و امکانات بالاتر، به مراتب قیمت این خودرو را بالاتر می برد ولی بازهم در رده ی بهترین شاسی بلندهای ارزان قیمت ۲۰۱۹ میلادی قرار دارد.

خودروهای شاسی بلند

موتور این خودرو از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری از نوع خطی ۱۶ سوپاپه با حجم دقیق ۱۹۹۸ سی سی بهره مند می باشد که نیرویی معادل با ۱۴۸ اسب بخار در دور موتور۶۰۰۰ دور  در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۹۷ نیوتون متر را با استفاده از یک جعبه دنده ی ۵ سرعته دستی به چرخ های جلویی انتقال می یابد. البته لازم به ذکر است که در تیپ های بالاتر و گران قیمت تر، موتور را به یک نمونه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری با میزان خروجی ۱۶۸ اسب بخار تعویض نموده و گیربکس آن هم به یک مدل اتوماتیک CVT با امکان انتقال نیرو به هر چهار چرخ تغییر می دهد.

خودروهای شاسی بلند

موتور ۲ لیتری پایه ی این خودرو شاسی بلند در مدت زمانی حدود ۱۱.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و حداکثر میزان سرعت این خودرو نیز برابر با ۱۹۲ کیلومتر در هر ساعت می باشد. میازن مصرف سوخت اوتلندر اسپرت نیز برابر با ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در معابر شهری و ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰کیلومتر در مسیر بزرگراهی بوده است که عددی قابل قبول برای یک خودرو شاسی بلند ارزان قیمت ۱.۴ تنی محسوب می گردد. همانگونه که اشاره کردیم، مواردی نظیر سیستم های کمک رانندگی و پیشگیری از تصادفات با وجود گیربکس دستی در این مدل، اوتلندر اسپرت را به عنوان بهترین و ارزان قیمت ترین شاسی بلند اقتصادی سال ۲۰۱۹ میلادی تبدیل نموده است.

  • قیمت: ۲۱۵۰۰ دلار
  • موتور: ۴ سیلندر ۲ لیتری از نوع تنفس طبیعی

۳.مزدا CX-3 Sport

این خودرو از یک قابلیت مخصوص و منحصر به فرد بهره مند می باشد که آن را از دیگر نمونه های موجود در لیست ارزان قیمت ترین خودروهای شاسی بلند سال ۲۰۱۹ متمایز می نماید. این ویژگی که در دیگر محصولات این کمپانی نظیر مزدا میاتا (Miata) هم مشاهده می گردد، لذت رانندگی است که آن را به عنوان انتخاب نخست بسیاری از رانندگان در کلاس بدنه ی کراس اوورهای ابعاد فوق کوچک تبدیل نموده است. ممکن است مزدا CX-3 Sport از سرعت و شتاب بالایی برخوردار نباشد از هندلینگ متناسب، فرمان بسیار با دقت و حساس و استفاده از فناوری های مدرن کمکی رانندگی و ایمنی در مدل پایه آن به یکی از جذاب ترین شاسی بلندهای ارزان قیمت ۲۰۱۹ تبدیل کرده است.

خودروهای شاسی بلند

موتور این خودرو از یک نمونه ی ۴ سیلندر از نوع DOHC با بهره مندی از ۱۶ سوپاپ و یک بلوک آلومینیومی ۲ لیتری از نوع تنفس طبیعی بوده است که با حجم دقیق ۱۹۹۸ سی سی نیرویی برابر با ۱۴۶ اسب بخار را در دور موتور ۶۰۰۰ دور در دقیقه در اختیار راننده قرار می دهد. حداکثر میزان گشتاور تولیدی نیز برابر با ۱۹۸ نیوتون متر می باشد که توسط یک جعبه دنده ی ۶ سرعته اتوماتیک با امکان تعویض دنده به طور دستی به چرخ های جلویی منتقل می شود.

مزدا CX-3 اسپرت با بهره مندی از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری خود در طول زمانی در حدود ۸.۱ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در هر ساعت رسیده است که آن را در دسته ی سریع ترین خودروها در میان ارزان ترین نسخه ی شاسی بلندهای ۲۰۱۹ قرار می دهد. حداکثر میزان سرعت آن نیز به ۱۹۳ کیلومتر در هر ساعت رسیده است که برای یک شاسی بلند ارزان قیمت و مقرون  به صرفه عددی قابل قبول به شمار می رود. میزان مصرف سوخت هم یکی دیگر از نقاط قوت این خودرو بوده است و به عنوان یکی از کم مصرف ترین شاسی بلندهای ۲۰۱۹ با هر ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در معابر شهری و با ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در مسیرهای بزرگراهی مصرف دارد.

خودروهای شاسی بلند

با این توجه که میزان نکات مثبت زیادی در این شاسی بلند ارزان قیمت ۲۰۱۹ مشاهده می گردد ولی فضای کمی برای محفظه ی بار این خودرو و سرنشینان دارد که یکی از نکات منفی این خودرو برای خانواده های پر جمعیت و افراد قد بلند محسوب می گردد.

مطالب مرتبط

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *