جگوار لندرور پس از برگزیت، تولید خودرو در بریتانیا را متوقف می‌کند

جگوار لندرور پس از برگزیت، تولید خودرو در بریتانیا را متوقف می‌کند

جگوار لندرور به آخرین شرکت خودروسازی تبدیل شده است که می‌گوید تولید خودرو در بریتانیا را پس از اجرای توافق برگزیت (Brexit) متوقف خواهد کرد. این شرکت هم‌اکنون محصولات خود را در کارخانه‌های کسل برومویچ و سولی‌هال (Solihull) تولید می‌کند. در پی نگرانی‌ها نسبت به مشکلات پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، شرکت‌های خودروسازی یکی پس از دیگر تولید محصولات خود را در این کشور متوقف خواهند کرد. جگوار لندرور به شرکت‌های معروفی مانند هوندا و تویوتا می‌پیوندد که قبلاً توقف تولید خود را به‌صورت رسمی اعلام کرده‌اند. 

Jaguar Land Rover / جگوار لندرور

توقف جگوار لندرور بر تمام ۳ کارخانه‌ی خودروسازی این شرکت در بریتانیا و همچنین کارخانه ساخت پیشرانه‌ی آن در ولورهمپتون تاثیر خواهد گذاشت. این شرکت همچنین کارخانه‌هایی در برزیل، چین و هند دارد که البته برگزیت بر آن‌ها بدون تأثیر خواهد بود.

Jaguar Land Rover / جگوار لندرور

مقاله‌های مرتبط:

این شرکت که از سال ۲۰۰۸ تاکنون به گروه هندی تاتا موتورز (Tata Motors) تعلق دارد، به‌دلیل شکست توافق برگزیت و ناکامی دولت ترزا می در ارائه‌ی پیشنهادی مناسب برای خروج بریتانیا، ناامید شده است. مسئولان جگوار لندرور طی بیانیه‌ای اعلام کردند:

به‌دلیل توافق برگزیت و آثار منفی احتمالی آن، یک هفته تعطیلی اضافی بین ۸ تا ۱۲ آوریل (۱۹ تا ۲۳ فروردین ۹۸) در کارخانه‌های خودروسازی اعمال خواهد شد. ما از رای نمایندگان مجلس عوام در مورد توافق برگزیت ناامید شدیم و گزینه‌ی دیگری برای ماندن و تولید در بریتانیا نداریم. 

Jaguar Land Rover / جگوار لندرور

برگزیت تنها مشکلی نیست که جگوار لندرور هم‌اکنون با آن مواجه است. به‌دلیل کاهش تقاضا و علاقه‌ی مشتریان برای خرید خودروهای دیزلی، این شرکت طی سال گذشته هزاران شغل را کاهش داد. کارکنان و کارگران کارخانه‌ی کسل برومویچ پیش از کریسمس تنها سه‌روز در هفته کار می‌کردند و کارخانه‌ی سولی‌هال نیز حدود ۹ هزار نفر از کارگران خود را به مدت دو هفته به تعطیلات اجباری فرستاد. جگوار لندرور دی ماه امسال به‌طور موقت ۵۰۰ شغل را در این کارخانه کاهش داد. 

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *