مراسم رونمایی رسمی سامانه اعتبار سنجی سنجینه برگزار شد

مراسم رونمایی رسمی سامانه اعتبار سنجی سنجینه برگزار شد

مراسم رونمایی رسمی سامانه اعتبار سنجی سنجینه برگزار شد

به این پست امتیاز دهید

رونمایی رسمی سامانه اعتبار سنجی سنجینه : سامانه سنجینه رسما فعالیت خود را در ایران آغاز کرد. این سامانه با موضوع اعتبار سنجی مالی برای اعتماد سازی در دنیای کسب و کار راه اندازی شد. این سامانه این امکان را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد که امکان احراز هویت دیجیتال و خدمات الکترونیک را بصورت آنلاین انجام دهند.

سامانه سنجینه

با توجه به گفته های باقری اصل زمانی که در هویت سنجی دقت بیشتر به عمل بیاید جامعه میتوانند در خصوص پذیرش خدمات با آرامش بیشتری روبرو شود و در نهایت سبب فراگیر شدن استفاده از سامانه خواهد شد. سامانه اعتبار سنجی سنجینه نخستین گام برای رسیدن به وضعیت ایده ال اعتبار سنجی بوده که بعدا موارد دیگری نیز مثل پرداخت و … به آن اضافه خواهند شد. وجود این سامانه میتواند کمک کند تا در اعتبار سنجی کشور تحولات زیادی صورت بگیرد و ما را به بلوغ خدمات الکترونیک برساند.

مهندس احسان مظفری پور نیز در این خصوص گفته است این سامانه یک سرویس بین رشته ی ست که راه اندازی آن در حوزه گوشی همراه انجام شده است و در اصل با توجه به نیاز صنعتی که در گذشته به وجود امده ،این سامانه راه اندازی شده است.

معرفی سامانه اعتبار سنجی “سنجینه”

شما با این سامانه میتوانید میزان اعتبار خودتان را در نظام مالی کشور مشاهده کنید و البته قادرید برای بهبود آن نیز اقداماتی انجام بدهید. سنجش یک فرد در سامانه سنجینه با توجه به اطلاعات وی در سامانه ملی اعتبار سنجی صورت میگیرد و به شکل یک نمره در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

معرفی سامانه اعتبار سنجی "سنجینه"

مرکزهای مختلفی پیش از انجام یک معامله میتوانند با استفاده از سامانه سنجینه از اعتبار مالی شخص مقابل خودشان مطمئن شوند و پس از آن اقدام به انجام معامله نمایند. البته کریمی راد نیز در خصوص این سامانه گفته است علاوه بر اینکه یک نمره را به کاربران میدهد بلکه یک کارنامه اعتباری را نیز در اختیارشان قرار میدهد.

اصل کار سامانه سنجینه با توجه به گفته های دکتر ابوذر مهرمنش از همراه اول مستقل بوده است. اما امکان پرداخت اپراتوری برای کاربران نیز محیا گردیده است و همین موضوع سبب می شود که سرویس های مهمی بتوانند در این سامانه راه اندازی و توسعه داده شوند.

اعتبار سنجی خدماتی بوده که در کشورمان سابقه ۱۲ ساله داشته و هر کسی که در نظام مالی و بانکی تعاملی داشته باشند برایشان پرونده تشکیل گردیده است.

همه می توانند به سامانه سنجینه دسترسی داشته باشند که مدت زمان زیادی است که موسسه های مالی و بانکی از آن استفاده کرده و چون هم اکنون زیرساختهای لازم وجود داشته و بانک مرکزی نیز آن را تایید کرده ،همکاری لازم انجام شده تا این سامانه عمومی شود و همه بتوانند از آن استفاده کنند.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *