هوآوی با گوشی هوشمند Mate 20 Pro اثر هنری یکی از هنرمندان بلژیکی را تکمیل می کند.

هوآوی با گوشی هوشمند Mate 20 Pro اثر هنری یکی از هنرمندان بلژیکی را تکمیل می کند.

هوآوی با گوشی هوشمند Mate 20 Pro اثر هنری یکی از هنرمندان بلژیکی را تکمیل می کند.

به این پست امتیاز دهید

شرکت Huawei در آینده ای نزدیک نشان می دهدکه چطور می توان گوشی هوشمند Huawei Mate 20 Pro و تراشهKirin 980  سمفونی هشت  «فرانتس شوبرت» یکی از بزرگترین آهنگسازان بلژیکی را روی مینور بی را که به عنوان «سمفونی ناتمام» مشهور است ، تکمیل می کند.

شرکت هواوی سمفونی شوبرت هواوی را ۴ فوریه در یکی از سالن های مشهور لندن اجرا می شود.

در میان تولید کنندگان گوشی های هوشمند ، دستگاه هایی متناسب با هوش مصنوعی ارائه کرده اند. اما در این میان شرکت هواوی متدی نو برای نمایش دقت و کیفیت پردازش شبکه های عصبی در تراشه پردازنده خود یعنیKirin 98 ارائه کرده است.

این شرکت چینی تصور می‌کند که گوشی پرچم‌دار جدیدش، Huawei Mate 20 Pro، دستگاه ایده‌آلی برای کمک به تکمیل سمفونی ناتمام شوبرت است. شوبرت در سال ۱۸۲۲ میلادی ساخت این سمفونی را آغاز کرد، اما موفق به کامل کردن این قطعه هنری نشد.
پیش از این تلاش‌هایی برای تکمیل کار شوبرت انجام شده، اما نه با استفاده از هوش مصنوعی گوشی هوشمند. هوآوی یک ویدئو کلیپ کوتاه از نحوه آموزش Huawei Mate 20 Pro تهیه کرده که در آن نشان می‌دهد این گوشی چگونه با کمک Kirin 980 و آهنگساز برنده جایزه اِمی به نام «لوکاس کانتور» می‌تواند سبک شوبرت را آنالیز کند.. پس از اینکه هوش مصنوعی دو «موومان*» نخست را کاملا کالبدشکافی کرد، به سراغ ساخت ملودی مناسب برای دو موومان گمشده بعدی رفت.
چیزی که ۴ فوریه در سالن کداگن لندن نواخته می‌شود، می‌تواند یک نمایش باورنکردنی برای هوآوی و Mate 20 Pro و تبلیغ فوق‌العاده‌ای برای قابلیت‌های هوش مصنوعی Kirin 980 باشد. بدیهی است که وجود نیروی انسانی برای این کار واجب است؛ مخصوصا همکاری کانتور که در این کار بسیار حیاتی خواهد بود. بااین وجود اما، با شکست دادن انسان‌ها در بازی‌های کامپیوتری استراتژیک و تکمیل آثاری هنری -که حالا امکان‌پذیر به نظر می‌رسد- دوره تازه‌ای برای هوش مصنوعی آغاز شده است.

*بخشی کامل از یک اثر در موسیقی مثل سمفونی که خودش شروع و پایانی دارد.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *