شلبی Superformance GR-1، سوپر اسپرتی با موتور موستانگ

شلبی Superformance GR-1، سوپر اسپرتی با موتور موستانگ

مدل خیابانی خودروی شلبی GR-1 با نام Superformance به زودی وارد چرخه‌ی تولید خواهد شد و این احتمال می‌رود که در بخش فنی این خودرو از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر سوپرشارژردار متعلق به فورد موستانگ شلبی GT500 جدید استفاده شود.

خبر چراغ سبز فورد برای تولید مدل نهایی از خودروی مفهومی GR-1 برای طرفداران شلبی بسیار هیجان انگیز است. مدیر Superformance همچنین وعده داده است که این خودرو در نسخه‌ی الکتریکی نیز تولید شود ولی فعلا نمونه‌ای به جز مدل بنزینی رونمایی نشده است.

2005 Shelby GR-1 concept

مقاله‌های مرتبط:

فعلا جدیدترین اخبار در مورد GR-1 نشان دهنده‌ی استفاده از پیشرانه‌ی بنزینی V8 متعلق به فورد موستانگ GT500 هستند. مدل مفهومی GR-1 که قبلا رونمایی شده بود به یک موتور ۱۰ سیلندر مجهز بود و سازنده نیز علاقه داشت تا این خودرو را با پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر به بازار بفرستد؛ اما متاسفانه فورد امروزه هیچ پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندری برای استفاده در یک خودروی سواری ندارد و تنها یک پیشرانه‌ی V10 دارد که آن هم برای استفاده در کامیون‌ها طراحی شده است.

2005 Shelby GR-1 concept

بنابراین اگر استفاده از پیشرانه‌ی GT500 در Superformance قطعی شود شاهد یک پیشرانه‌ی ۵.۲ لیتری خواهیم بود که قدرتی در حدود ۷۰۰ اسب بخار دارد. این پیشرانه در این صورت به یک جعبه دنده‌ی ۷ دنده از نوع دو کلاچه کوپل خواهد شد که با جعبه دنده‌ی مدل فعلی GT500 یکسان است و نیرو را به سوی محور عقب انتقال می‌دهد. ممکن است سازنده برای طرفداران لذت رانندگی اقدام به رونمایی از جعبه دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی روی این مدل نیز کند.

2005 Shelby GR-1 concept

در خصوص نسخه‌ی الکتریکی این خودرو فعلا چیزی مشخص نیست اما قطعا در آینده به صورت برقی و یا هیبریدی رونمایی خواهد شد.

شرکت Superformance برنامه دارد تا ۳۲۵ دستگاه از مدل GR-1 تولید کند و با وجود اینکه فعلا سفارش این خودرو شروع نشده اما درخواست‌های زیادی دریافت شده است.

2005 Shelby GR-1 concept

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *