صفحه نمایش holographic چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

صفحه نمایش holographic چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

صفحه نمایش holographic چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

به این پست امتیاز دهید

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و پا گرفتن کمپانی های مختلف، بسیاری از برندهای قدرتمند دنیا سعی دارند تا یک فرآیند جدید و نو از خود عرضه نمایند و سبب شوند در میان سایر رقبا حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند. در این میان مطلبی با عنوان صفحه نمایش های Holographic مطرح گردیده است که به هیچ عنوان نمی توان این موضوع را کتمان کرد که می تواند در میان کمپانی های قدرتمند دنیا رقابتی بسیار خطرناک راه بیندازد.

صفحه نمایش holographic

کمپانی رِد (RED Digital Cinema)، احتمالا یکی از معروف ترین کمپانی‌ های سازنده‌ ی دوربین‌ ها و صفحه نمایش‌ های سینمایی و عجیب و غریب در دنیا می‌ باشد که دو ماه پیش اعلام کرد: ظاهرا، کار خود را به روی طراحی صفحه نمایش گوشی‌ های هوشمند، با نام RED Hydrogen، با طراحی مدولار و به اصطلاح “holographic display” آغاز کرده است.

یکی از نزدیک‌ ترین مواردی که از این کمپانی مشاهده کرده‌ ایم، عکس‌ هایی است که برای مثال از پنل پشت یک گوشی با عنوان رندر، مشاهده می‌ کنیم که تمامی این عکس‌ ها توسط صفحه نمایش با کیفیت این شرکت، قبل از معرفی رسمی یک گوشی هوشمند، نشان داده می‌ شود. ( به طورکلی قراردادی مابین این کمپانی و شرکت‌ های معروف تولید کننده‌ ی دستگاه‌ های دیجیتالی و گوشی‌ های هوشمند در این مورد، وجود دارد.)

بنابراین اگر شما اکنون فکر می‌ کنید که این تکنولوژی صفحه‌ نمایش جدید و بحث‌ های مطرح شده درباره‌ ی آن تنها یک حقه‌ بازی و یا بازار گرمی کمپانی‌ ها می‌ باشد، بطور قطع باید به شما اعلام نماییم که بسیار سطحی در این مورد فکر می‌ کنید!.

با این حال، کمپانی رِد (RED) هم‌ اکنون اعلام کرده است که یک مشارکت استراتژیک با یک نمایشگاه به‌ نام “Leia Inc” آغاز کرده است در حالی که ما هنوز هم بسیاری از کارهای خود را توسط یک صفحه نمایش کاملا معمولی (boo!) که به روی محصولات نهایی، کار شده است، استفاده می‌ کنیم.

اگر بخواهیم در سطح فنی این صفحه نمایش ها را بررسی کنیم باید بگوییم که این تکنولوژی از یک پنل ال سی دی معمول اما با یک “صفحه‌ پنل کنترل کننده‌ ی نور” که در زیر آن قرارگرفته است، استفاده می‌ کند. این نوع طراحی برای مشاهده‌‌ ی تصاویر از زوایای دید مختلف استفاده شده و منجر به ایجاد یک توهم تصویر سه بعدی (۳D) در کاربران می‌ شود.

در نتیجه‌ ی نهایی نیز اعلام شده است که تاثیر قابل توجهی بر کیفیت تصویر و یا عمر باتری ندارد که باز هم برای تایید این مسئله باید داده‌ های واقعی در دسترس قراربگیرند.

صفحه نمایش holographic

یکی از کاربران یوتیوب، به نام “MKBHD” با یک نمونه ی اولیه از این صفحه نمایش‌ ها به طور عملی کارکرده و دراین مورد اینگونه بیان کرده که این تکنولوژی واقعا چشم‌ گیر است، بدون اینکه دردسر ساز باشد؛ اما متاسفانه نمی توانیم خود صفحه نمایش را مشاهده نماییم و خود کمپانی RED نیز اعلام کرده هنوز تکنولوژی این صفحه نمایش را به طور عمومی برای افراد آشکار نساخته است.

با این حال ما هم اکنون یک زمان مشخصی برای معرفی این نوع صفحه نمایش‌ ها داریم که آن‌ هم نیمه‌ ی اول سال ۲۰۱۹ می‌ باشد. اما همانطور که قبلا گفتیم، RED سفارشات مربوط به این صفحه نمایش هیدروژنی را از قبل گرفته و قیمت نسخه‌ی آلومینیومی آن را برای مشتریانش، ۱۱۹۵ دلار تعیین کرده و درحالی که نسخه‌ ی تیتانیومی آن را برای مشتریان با قیمت ۱۵۹۵ دلار تعیین کرده است.

بیشتر بخوانید

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

منبع: phonearena

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *