بروزرسانی iOS 12.1.4 انتشار یافت

بروزرسانی iOS 12.1.4 انتشار یافت

بروزرسانی iOS 12.1.4 انتشار یافت

به این پست امتیاز دهید

یکی از مواردی که هم اکنون بسیاری از کاربران سیستم عامل های اپل در آیفون و آیپد و یا آیپاد خود منتظر بودند، ارائه نسخه ی جدید از بروزرسانی سیستم عامل دستگاهشان بود که به تتزگی کمپانی اپل برای گوشی های پشتیبانی کننده ارائه نمود. اکنون تصمیم داریم تا به تغییرات اعمال شده در این بروزرسانی اشاره داشته باشیم.

هفته ی قبل از نظر میزان امنیت یکی از هفته‌ های بسیار سخت و طاقت فرسای کمپاین اپل محسوب می‌ شد. ایجاد یک باگ امنیتی بزرگ در اپلیکیشن FaceTime اپل  به تمامی کاربران اجازه می‌ داد تا قبل از پاسخگویی مخاطبین صدای اطراف و محیط را نیز بشنوند؛ این مسئله ب اندازه ای بزرگ بود که کمپانی اپل مجبور به عذرخواهی از کاربران خود گردید. در ادامه مسئله ی بزرگ دیگر بعضی از اپلیکیشن‌ های فیسبوک و گوگل بودند که با بهره مندی از داشتن مجوز‌های Enterprise از سوی کاربران جاسوسی می‌ کردند و اطلاعات محرمان ه‌ای از آن‌ها به دست می دهند.

دیروز در نهایت کمپانی اپل تصمیم گرفت تا ایرادات پیش آمده را برطرف کند، به همین دلیل نسخه‌ ای جدید از iOS را عرضه نمود تا باگ موجود در اپلیکیشن FaceTime حل کند. شماره ورژن این نسخه ی سیستم عامل ۱۲.۱.۴ می باشد. پس از مشکلات ایجاد شده در اپلیکیشن فیس تایم، کمپانی اپل قابلیت تماس گروهی را از این اپلیکیشن حذف نموده بود ولی گویا این قابلیت به آیفون شما مربوط می گردد. البته شایان ذکر است که فقط کاربرانی که به جدیدترین نسخه‌ ی iOS بروزرسانی نمایند قابلیت بهره مندی از این قابلیت را خواهند داشت.

iOS 12.1.4

کوپرتینویی ها در خصوص بروزرسانی جدید سیستم عامل آیفون خود بیان داشته است که::

سیستم عامل iOS 12.1.4 دارای بروزرسانی های امنیتی بسیار اساسی است که به تمامی  کاربران توصیه داریم که این بروزرسانی را دریافت نمایند.

همچنین پس از  از عرض ه‌ی این بروزرسانی بعضی از محققان اعلام نمئدند که بروزرسانی جدید iOS دو تهدید اساسی امنیتی دیگر این سیستم عامل را نیز حل می نماید. این دو مسئله در لاگ‌ های آپدیت جدید کمپانی اپل با کدنام های نام CVE-2019-7286 و CVE-2019-7287 شناخته شده‌ است.

اولین عبارت مربوط به فریمورک اصلی iOS می باشد به مهاجمین این امکان را می دهد تا با آلوده سازی حافظه‌ ی گوشی به دسترسی‌ های مدیریتی دست پیدا کنید. تهدید دوم مربوط به کیت های ورودی و خروجی می باشد که به مهاجمین این امکان را می دهد تا با داشتن دسترسی‌ های مدیریتی جدید به اجرای کد‌های دلخواه اقدام نمایند.

بر اساس این دو آسیب پذیری به عنوان روز صفر در سیستم عامل iOS دیده می شود تمامی کاربران گوشی های آیفون باید ه رچه سریع تر از نسخه‌ ی جدید iOS یعنی iOS 12.1.4‌ بهره مند گردند.

بیشتر بخوانید

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

منبع: ۹to5mac

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *