سایت ثبت گوشی مسافری روی گوشی قاچاق بسته شد

سایت ثبت گوشی مسافری روی گوشی قاچاق بسته شد

مهدی محبی، رئیس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی و لوازم‌جانبی، از بسته‌شدن وب‌سایت ثبت گوشی مسافری روی غیرمسافران خبر داد. به‌گفته‌ی وی، با اتصال سامانه‌ی ناجا و گمرک به یکدیگر، افرادی که از کشور خارج و به آن وارد نشده‌اند، نمی‌توانند گوشی ثبت کنند. وی دراین‌باره گفت:

از دیشب وب‌سایت ثبت گوشی مسافری روی غیرمسافران بسته شده و با اتصال سامانه‌ی ناجا و گمرک به یکدیگر، افرادی که از کشور خارج و به آن وارد نشده‌اند، نمی‌توانند گوشی ثبت کنند. این سامانه همچنان برای مسافران واقعی، یعنی کسانی باز است که از کشور خارج و به آن وارد شده‌اند.

رجیستری مویابل

با پیگیری از چند فروشنده‌ی موبایل، هنگام ثبت گوشی موبایل مانند تصویر بالا پیغام «خطا در استعلام تردد از پلیس گذرنامه» نشان داده شده و گوشی‌ها ثبت نمی‌شوند. فروشندگان به‌دلیل ثبت‌نشدن موبایل، فروش را متوقف کرده‌اند و مطمئنا این موضوع روی قیمت موبایل در آینده تأثیر خواهد گذاشت.

مشکلات متعددی که در واردات رسمی موبایل وجود دارد، مانند اعطانشدن مجوز، باعث نابه‌سامانی این بازار شده و حال این موضوع با نبود امکان ثبت گوشی‌های مسافری و توقف فروش موبایل تشدید خواهد شد. درنهایت، این موضوع تأمین‌نشدن نیاز بازار و افزایش قیمت گوشی‌های موبایل در آینده را در پی خواهد داشت.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *