همه چیز درباره اندروید ۹ پای (Android Pie 9.0)

همه چیز درباره اندروید ۹ پای (Android Pie 9.0)

به این پست امتیاز دهید

امروز با شما هستیم تا اندروید ۹ پای را با جزئیات دقیق به شما معرفی کنیم. اندروید پای که به تازگی برای کاربران ایرانی بر روی بعضی از گوشی ها ارائه شده، یکی از کامل ترین و پایدارترین نسخه های سیستم عامل اندروید تاکنون شناخته شده است. گفته شده که این سیستم عامل تمام چیزهایی که گوگل در تمامی این سال ها وعده داده بود را برای کاربران برآورده کرده که در ادامه این خواسته ها و همینطور همه چیز درباره اندروید ۹ پای (Android Pie 9.0) را برای شما توضیح خواهیم داد. اندروید ۹ پای میتواند توانایی هوش مصنوعی را در اختیار شما قرار دهد تا از گوشی خود بیشترین استفاده را کنید. اندروید پای نسبت به نسخه های قبلی اندروید دقیق تر، سازگارتر و همینطور سریع تر می باشد.

همه چیز درباره اندروید 9 پای (Android Pie 9.0)

برای شما مناسب است

Android 9 سازگار با شما است و نحوه استفاده از تلفن خود را، یادگیری تنظیمات خود را به عنوان شما بروید. تجربه شما در طول زمان بهتر و بهتر می شود و باعث می شود همه چیز به صورت صاف و طولانی ادامه یابد.

برای شما مناسب است

باتری قابل تنظیم

با یک باتری، هر چقدر که میخواهید از گوشی خود استفاده کنید. باتری گوشی با اندروید پای میتواند به هرگونه ای که دوست دارید از گوشی خود استفاده کنید، تنظیم شود. به عنوان مثال میتوانید جلوی برنامه ها و سرویس هایی که به طور دائم از آنها استفاده نمی کنید را گرفته تا باتری بی مورد تخلیه نشود.

نور قابل تنظیم

همچنین در مورد تغییر روشنایی نور خود نیز نگران نباشید. با سیستم عامل اندروید ۹ پای میتواند گوشی را به گونه ای تنظیم کرد که نور به صورت خودکار تنظیم شود.

صرفه جویی در باتری

با این قابلیت، گوشی شما شارژ را طولانی تر از همیشه نگه داشته تا از خاموش شدن جلوگیری کند. همینطور ویژگی هایی مثل صفحه نمایش را نیز غیر فعال می کند. این ویژگی میتواند پیش بینی کند که در چند ساعت آینده از چه برنامه هایی استفاده کرده و از کدامشان استفاده نمی کنید. بنابراین میزان بسیار زیادی شارژ برای شما باقی خواهد ماند.

باتری قابل تنظیم

عملیات برنامه

هر لحظه که بخواهید، هر زمان که بخواهید برنامه ها در دسترس شما خواهند بود. شما میتوانید به سرعت کارهای خود را با گوشی انجام دهید. به عنوان مثال اگر هدفون خود را به گوشی وصل کنید، همزمان لیست پخشی که قبلا گوش میدادید را مشاهده خواهید کرد.

عملیات برنامه

طراحی بهتر ناوبری

حرکات ناوبری بهتر و مناسب تر

در اندروید پای حرکات ناوبری به این صورت طراحی شده که به جای استفاده از دکمه ها، از حرکات انگشت برای باز کردن منوی برنامه ها و یا سوئیچ کردن بین برنامه های باز استفاده کرد.

طراحی بهتر ناوبری

سلامت دیجیتالی

معرفی یک مجموعه ای از ابزارها برای کمک به شما در یادگیری نحوه استفاده از تلفن خود و تنظیم هرگونه تغییری که می خواهید در طول مسیر داشته باشید.

سلامت دیجیتالی

قابلیت Slice

یکی از قابل توجه ترین قابلیت های اندروید پای همین قابلیت Slice است. این قابلیت به کاربران کمک می کند تا در برنامه های مختلف به قابلیت های اصلی و مهم برنامه های دیگر دسترسی داشته باشند.

قابلیت Slice

داشبورد

ببینید که برای کدام برنامه ها چه مقدار وقت گذاشته اید

یکی از جذابترین ایده های سیستم عامل اندروید پای این بوده که شما را از مدت زمانی که برای هر برنامه گذاشته اید، مطلع می کند. با این ویژگی نوتیفیکیشنی مبنی بر اینکه چه مقدار وقت صرف برنامه ها کرده اید، دریافت می کنید.

داشبورد

قابلیت دسترسی

منوی دسترسی

این منو به شما کمک می کند تا فعالیت های عادی مثل گرفتن اسکرین شات و حرکات ناوبری را با یک دست و سریع تر انجام دهید.

قابلیت دسترسی

دوربین

پشتیبانی از چند دوربین

با استفاده از Android 9، برنامه نویسان هم اکنون می توانند تجربیات همه جانبه را با استفاده از جریان های دو یا چند دوربین فیزیکی مانند دستگاه های دارای دوربین های دو طرفه یا دوگانه پشتی ایجاد کنند.

پشتیبانی از دوربین خارجی

در حال حاضر آندروید ۹ از دوربین های USB / UVC خارجی در دستگاه های خاص پشتیبانی می کند.

دوربین

صفحه نمایش

صفحه نمایش لبه به لبه

پشتیبانی از دستگاه های با ابعاد نسبت ابعاد ۱۸: ۹ و بالاتر و دستگاه هایی با صفحه نمایش لبه به لبه .

صفحه نمایش

سازمانی

چندین کاربر در دستگاه های اختصاصی

اندروید ۹ برای کاربران امکان به اشتراک گذاری یک دستگاه موبایل را میدهد. به طور واضح برای کاربران شیفیتی و یا کیوسک های عمومی بسیار مناسب است.

زبانه کار در لانچر

در حال حاضر میتوانید برنامه های کاری خود را به صورت بصری جدا کنید. روی این زبانه ضربه بزنید تا برنامه های کاری را در یک مکان ببینید.

سازمانی

مدیا

اتصالات چندگانه بلوتوث : با استفاده از Android 9، شما می توانید تا پنج دستگاه بلوتوث را متصل کنید و یکپارچگی بین این دستگاه ها را تغییر دهید. تماس های تلفنی ورودی به تمام دستگاه های بلوتوث متصل که می توانند پذیرفته شوند، ارسال می شوند، بنابراین شما هرگز تماس تلفنی را از دست نخواهید داد.

گزارش ضبط صدا : در ادامه همه چیز درباره اندروید ۹ پای (Android Pie 9.0)، این سیستم پشتیبانی از هدست ها با گزارش تاخیر صدا را ارائه میدهد، بنابراین ویدئو در دستگاه شما و صدا در هدفون شما همیشه می تواند همگام باقی بماند.

حجم حافظه در هر دستگاه بلوتوث : در حال حاضر اندروید پای آخرین حافظه که برای هر یک از دستگاه های بلوتوث که تنظیم می کنید را به خاطر می سپارد. دیگر با متصل شدن با بلوتوث به هدفون و یا ماشین خود، با صدای بلند موسیقی، اذیت نخواهید شد.

HDR : پشتیبانی داخلی برای محدوده دینامیکی بالا HDR) VP9 Profile 2). بنابراین شما می توانید فیلم های فعال HDR را در YouTube و Google Play Movies تماشا کنید. HDR موجب افزایش روشنایی و طیف رنگ ویدیو برای بهبود کیفیت تصویر می شود.

HD Audio : بهبود عملکرد و پشتیبانی از صدای HD ارائه صدای واضح تر، واضح تر و با کیفیت تر.

HEIF : اندروید پای هم اکنون از تصاویر HEIF در پلتفرم Android پشتیبانی می کند تا فشرده سازی تصاویر را بهبود بخشد و میزان ذخیره سازی مورد نیاز را کاهش دهد.

مدیا

اطلاعیه ها

پیشرفت های اطلاع رسانی برای پیام : هم اکنون با اندروید ۹ پای میتوان برنامه های پیام رسانی میتوانند “پاسخ های هوشمند” ارائه شده در نوار اعلان را ارائه دهند، بنابراین شما میتوانید با یک ضربه به پیام پاسخ دهید.

مدیریت نوتیفیکیشن ها : با اندروید پای یک راه سریع برای غیر فعال کردن اعلان ها از سمت بسیاری از برنامه ها وجود دارند. به این صورت که شما میتوانی تعیین کنید که میخواهید از چه کسانی اعلان ها را دریافت کنید.

اطلاعیه ها

حریم خصوصی و امنیت

بکاپ اندروید : اندروید برای بکاپ های شما رمزگذاری می کند.

اندروید بیومتریک سریع : اندروید ۹ تعدادی از ویژگی های جدید امنیتی را معرفی کرده از جمله یک استاندارد تاییدیه بیومتریک برای تایید هویت در اندروید.

تأییدیه اندروید محافظت شده : در حال حاضر در سخت افزار سازگار برنامه ها میتوانند از رابط کاربری کنترل شده با سخت افزار امن برای تایید یک معامله حساس مثل پرداخت استفاده کنند.

StrongBox : در سخت افزار سازگار، برنامه ها هم اکنون میتوانند از سخت افزار مقاوم در مقابل تروجان استفاده کنند تا از کلیدهای خصوصی خود محافظت کنند.

حریم خصوصی و امنیت

پیشرفت قابلیت استفاده از سیستم

صفحه نمایش همیشگی : مواردی مانند رویدادهای تقویم و آب و هوا را بر روی صفحه قفل و همیشه در دسترس مشاهده کنید.

پیشرفت قابلیت استفاده از سیستم

منبع : android.com

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *