گزارش‌ها از ایجاد اختلال در تولید گلکسی نوت ۱۰ حکایت می‌کند

گزارش‌ها از ایجاد اختلال در تولید گلکسی نوت ۱۰ حکایت می‌کند

با توجه به معرفی گلکسی نوت ۱۰ در ۷ اوت (۱۶ مرداد)، سامسونگ از چندی پیش تولید انبوه گوشی هوشمند پرچم‌دار خود را آغاز کرده است. با‌این‌حال، به‌نظر می‌رسد اختلافاتی میان کره‌جنوبی و ژاپن به‌وجود آمده که باعث شده است تولید نوت ۱۰  دچار اختلال شود. غول کره‌ای که ۹۰ درصد مواد مورداستفاده‌ی نمایشگرها و نیمه‌هادی‌های خود را از ژاپن وارد می‌کند، براساس رای دادگاهی در ژاپن تحریم شده است؛ به همین دلیل، در تأمین نیمه‌هادی‌ها دچار دمشکل شده است.

JTB، یکی از خبرگزاری‌های کره‌جنوبی، در این باره می‌گوید:

سامسونگ با کاهش ۱۰ درصدی در تولید پردازند‌ه‌های اگسینوس مواجه شده است؛ پردازنده‌ای که قرار است در نوت ۱۰ استفاده شود. البته، آن‌ها اعلام کرده‌اند که در ماه آینده، این کاهش را جبران خواهند کرد.

کنترل صادرات ژاپن ممکن است روی تولید گلکسی نوت ۱۰ تأثیر بگذارد

قلب تپنده‌ی نوت ۱۰ اگسینوس ۹۸۲۵ خواهد بود. این تراشه نیز مانند همتای خود، اگسینوس ۹۸۲۰  که با گلکسی اس ۱۰ عرضه شد، با فناوری ۷ نانومتری تولید شده است. البته، نوت ۱۰ در بعضی از بازارها با اسنپدراگون ۸۵۵ عرضه خواهد شد؛ اما از آنجا که بخش عمده‌ی بازارها این گوشی را با پردازنده اگزینوس دریافت می‌کنند، سامسونگ باید نگران تأمین پردازنده‌های خود باشد.

مقاله‌های مرتبط:

سامسونگ هنوز این گزارش‌ها را تأیید نکرده است. بعد از اینکه ژاپن صادرات پلی‌آمید و هیدروژن فلوراید و رزیست را به کر‌ه‌جنوبی محدود کرد، ناظران معتقدند اختلافات تجاری ممکن است این غول تکنولوژی را به تنظیم زمان‌بندی برای خط‌تولید مجبور کند؛ چراکه این محصولات شیمیایی برای تولید تراشه بسیار حیاتی هستند. اکنون شرکت‌های ژاپنی برای دادوستد با کره‌‌جنوبی به تأییدیه دولت احتیاج دارند که حداقل ۹۰ روز به‌طول می‌انجامد.

مدیران سامسونگ برای حل این مشکل به ژاپن سفر کرده‌اند؛ با‌این‌حال تا زمان عقب‌نشینی هر دو دولت، این مشکل پابرجا خواهد بود.

برچسب ها :
زومیتموبایل

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *