اپل واچ سال آینده به نمایشگر میکرو LED مجهز خواهد شد

اپل واچ سال آینده به نمایشگر میکرو LED مجهز خواهد شد

براساس گزارش Economic Daily News، اپل در مذاکراتی با تولیدکننده نمایشگرهای تایوانی، خواستار تولید و استفاده از نمایشگرهای میکرو LED در محصولات خود شده است. اپل نمایشگرهای میکرو LED را جایگزینی اولد می‌کند؛ نمایشگرهای اولد را ال‌جی تولید می‌کند.

اگرچه هیچ‌کدام از تولیدکنندگان حاضر به تأیید گزارش‌های منتشرشده نشدند، اما یکی از تأمین‌کنندگان اذعان کرد که با یکی از صنایع تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند آمریکا در ارتباط است.

مقاله‌های مرتبط:

تولید انبوه این قطعات، حدود ۹ ماه به طول خواهد انجامید که به این معنی است تا قبل از سال ۲۰۲۰ هیچ محصولی از اپل را با نمایشگرهای میکرو LED نخواهیم دید. براساس گزارش‌های منتشرشده، اولین محصول اپل با نمایشگرهای میکرو LED اپل واچ خواهد بود و رفته‌رفته شاهد استفاده از این نمایشگرها در آیفون‌های اپل خواهیم بود.

اولین گزارش درباره‌ی استفاده‌ی اپل از نمایشگرها میکرو LED اواخر مارس گذشته توسط بلومبرگ منتشر شد. در آن زمان اپل اعلام کرده بود صفحه‌نمایش میکرو LED را در آزمایشگاه‌های نزدیک اپل پارک تولید خواهد کرد.

به دلیل مصرف انرژی بهتر پنل‌های میکرو LED، انتظار می‌رود طول عمر باتری بهبود پیدا کند و اپل قدم مهمی در راستای کوچک کردن محصولات بردارد. علاوه‌بر این، پنل‌های میکرو LED در مقایسه با اولد کمتر دچار سوختگی پیکسل می‌شوند.

برچسب ها :
زومیتفناوریگجت

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *