استفاده از کمباین خودران برای برداشت محصولات کشاورزی روسیه آغاز شد

استفاده از کمباین خودران برای برداشت محصولات کشاورزی روسیه آغاز شد

 هلدینگ کشاورزی روسارگو در روسیه برای کمک به مدیریت خودران محصولات زراعی در ۶۶۵،۰۰۰ هکتار از اراضی این کشور، همکاری خود را با شرکت توسعه هوش مصنوعی کاگنیتیو تکنولوجیز (Cognitive Technologies) آغاز کرده است. این فناوری به کاهش تلفات محصول و در عین حال بهبود راندمان کشاورزی کمک می‌کند. کاگنیتیو، همان شرکتی است که پروژه‌ی تراموا خودران را در مسکو آزمایش می‌کند و به موفقیت‌هایی نیز در این زمینه رسیده است. 

روسارگو (Rusagro) با کاگنیتیو تکنولوجیز توافق کرده است تا سیستم‌های رانندگی خودران با نام آرگو پایلوت (Cognitive Agro Pilot) در کمباین برداشت محصول برای کمک به مدیریت ذخایر زمینی این شرکت هلدینگ در استان بلگراد در منطقه مرکزی فدرال روسیه نصب کند.

Autonomous combine / کمباین خودران

در توافق‌نامه آمده است که این سیستم باید بتواند با خیال راحت عملیات کشاورزی را به‌طور کاملاً خودران روی زمین‌های شخم‌زده یا شخم‌نزده و همچنین مزارع چمنی یا بدون چمن انجام داده و اقدامات مناسب را در هنگام مواجهه با ماشین‌های کشاورزی، درخت، جاده، حیوانات و انسان انجام دهد.

مقاله‌های مرتبط:

خودروی خودران کاگنیتیو تکنولوجیز شامل یک سیستم کنترلی به نام آگرودروید (Agrodroid)، دوربین فیلم‌برداری، صفحه‌نمایش و کابل‌های اتصال است. اپراتورهای انسانی در کابین کمباین‌های خودران به‌صورت کاملاً آماده حضور خواهند داشت، اما سیستم خودران به آن‌ها امکان می‌دهد تا روی کنترل سیستم‌های برداشت تمرکز کنند.

اولگا اسکووا از کارمندان کاگنیتیو تکنولوجیز در این زمینه گفت:

استفاده از این سیستم ضمن برداشت حدود دو برابری، باعث کاهش تلفات دانه‌های کشاورزی می‌شود. سیستم دید رایانه‌ای بسیار پیشرفته‌ی ما فقط به کمک یک دوربین اجازه می‌دهد تا با استفاده از سه یا چهار حسگر از جمله حسگر لیدار (LiDAR)، نتایج مشابهی را با بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بین‌المللی پیشرو در حوزه‌ی کشاورزی بدست آوریم.

Autonomous combine / کمباین خودران

سیستم کنترل خودران را می‌توان در هر نوع ماشین آلات کشاورزی از جمله کمباین، تراکتور و سمپاش نصب کرد و این مجموعه به پلتفرمی مجهز شده است که باعث می‌شود مغز آگرودروید بدون نیاز به خرید سیستم جدید برای هر یک از ماشین آلات، از وسیله‌ نقلیه‌ای به دیگری منتقل شود. روسارگو که در انتظار تکمیل موفقیت‌آمیز پروژه‌ی راننده خودران خود به سر می‌برد، امیدوار است که این سیستم طی چند سال آینده روی ۸۰۰ کمباین برای جمع‌آوری محصولات کشاورزی نصب شود.

پیش از این در سال ۲۰۱۷ نیز محققان انگلیسی از تراکتور و کمباین خودران برای عملیات کاشت و برداشت استفاده کردند. در این پروژه آزمایشی محصولات مزرعه‌ای در شراپشایر انگلیس با کمک تراکتورهای بدون راننده همراه ماشین‌های کشاورزی کمباین و پهپاد برداشت شد. در این مزرعه تمام فعالیت‌ها از کاشت دانه تا برداشت محصول با کمک خدمه‌ی رباتیک به انجام رسید.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *