داروخانه آنلاین، نگاهی نو به فروشگاه های تخصصی

داروخانه آنلاین، نگاهی نو به فروشگاه های تخصصی

کسب و کارهای نوین همه چیز را به چالش کشیده‌اند و با این کار خلق ارزش می‌کنند. در این بین شاید نقش فروشگاه‌های تخصصی کمتر دیده شده، البته به‌غیر از وجه تخصصی آن، بحث‌های قانونی از علل این مسئله بوده است.

چند سالی است که معاونت غذا و دارو، به داروخانه ها مجوز فروش برخی از محصولات را داده است؛ این محصولات شامل محصولات گیاهی، طبیعی، سنتی و مکمل ها می‌شود، به‌علاوه محصولات بهداشتی و آرایشی که البته این گروه در فروشگاه‌های عمومی هم عرضه می‌شود.

شاید در نگاه اول محصولات طبیعی، سنتی و مکمل، واژه‌های غریب به نظر برسند، اما با نگاه کردن به فهرست محصولات این داروخانه‌ها متوجه کاربرد قابل‌توجه چنین محصولاتی در زندگی روزمره می‌شوید.

داروخانه ی دکتر جواد اصیلی (استادیار دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد) با عنوان داروخانه آنلاین مفید طب از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را با کسب مجوز از معاونت غذا و دارو علوم پزشکی مشهد و نماد الکترونیک، با هدف ایجاد عدالت در دسترسی به محصولات گیاهی و مکمل آغاز کرد.

مفید طب

در حال حاضر این داروخانه بیش از ۲۵۰۰ محصول دارد که تقریبا تمام برندهای مطرح تولیدکننده محصولات گیاهی و طبیعی در ایران را شامل می‌شود؛ برندهای معتبری چون گل دارو، باریج اسانس، قائم دارو، زردبند و گیاه اسانس و بیش از ۱۰۰ برند دیگر.

با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از مشتریان این داروخانه از استان‌های محروم، مرزنشین و برخی روستاها هستند که دسترسی به این محصولات ندارند، ارسال رایگان برای خریدهای بیش تر از ۵۰ هزار تومان صورت می‌گیرد، در واقع حتی برای شهروند تهرانی یا مشهدی هم خرید از این داروخانه نسبت به خرید حضوری مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

سعی شده است تا مطابق دستورالعمل معاونت غذا و دارو کلیه‌ی اطلاعات داخل کاتالوگ محصولات و اطلاعات تکمیلی شرکت تولیدکننده جهت مطالعه و انتخاب کاربران فراهم شود.

حفظ حریم خصوصی یک اصل است، خرید حضوری برخی محصولات، به‌واسطه‌ی رابطه‌ی چهره به چهره، برای برخی افراد اضطراب‌آور است تا جایی که این افراد از استفاده از محصولات مورد نیاز خود محروم می‌شوند، لذا در مفیدطب تمام تدابیر لازم برای یک خرید محرمانه مهیا شده است، مشتریان بدون نگرانی خرید می‌کنند و بسته‌بندی کاملا محرمانه ارسال خواهد شد.

مفیدطب

در حال حاضر این داروخانه اینترنتی روی وب و اپلیکیشن اندروید در دسترس است، اپلیکشن اندروید این داروخانه نصب شده ترین اپلیکشن داروخانه اینترنتی در مارکت ها است.

 داروخانه اینترنتی مفید طب

دانلود اپلیکیشن مفید طب

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *