سهم بازار موتور جستجوی Bing‌ در حال افزایش است

سهم بازار موتور جستجوی Bing‌ در حال افزایش است

برای مدتی طولانی، موتور جستجوی مایکروسافت در رأس بسیاری از شوخی‌ها بود. اما این موتور جستجوی کوچک توانست دوام بیاورد و به کار خود ادامه دهد و از سال ۲۰۱۶ به سودآوری دست یافته است. اخیرا بینگ به نقطه عطف دیگری رسیده است. طبق آمار ارائه‌شده توسط Comscore در ژوئن ۲۰۱۹ یک چهارم (۲۵/۲درصد) جستجوهای دسکتاپ از طریق جستجوگر Bing صورت گرفته‌ است.

میزان استفاده از موتور جستجوی بینگ در ژوئن ۲۰۱۵ (۲۰/۳ درصد)، در فوریه ۲۰۱۶ (۲۱/۴ درصد) و در ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴/۱ درصد) بوده است. کاملا روشن است که روند رشد سهم بازار مایکروسافت سریع نبوده اما دلیلی برای توقف آن نیز وجود ندارد. البته بخشی از جستجوهای انجام‌شده در بینگ، نتیجه‌ی استفاده از کامپیوترهای قفل‌شده‌ی شرکت‌ها (که در آن‌ها تنها می‌توان از موتور جستجوی بینگ استفاده کرد) و آن دسته از کاربران خانگی است که هیچ‌گاه پیش‌فرض سیستم خود را تغییر نمی‌دهند. بنابراین هنوز زود است که بگوییم، همان‌طور که بسیاری عاشق استفاده از گوگل هستند، یک چهارم کاربران نیز عاشق استفاده از بیگ شده‌اند.

برچسب ها :
زومیتفناوری

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *