سامانه پیگیری کارت سوخت المثنی

سامانه پیگیری کارت سوخت المثنی

پیگیری کارت سوخت المثنی : بنزین و گازوئیل جز سوخت های پر مصرفی هستند که آمار استفاده از آن ها در ایران بسیار زیاد است تا جایی که کارت های سوخت بعد از سهمیه بندی بنزین به دارندگان وسایل نقلیه داده شد تا شاید بتوان بر میزان مصرفی آنها در کشور نظارت دقیقی داشت.

عرضه کارت سوخت مزایای را در پی داشت  که می توان به بازگشت سرمایه ، صرفه جویی در مصرف سوخت ، جلوگیری از خروج غیر قانونی بنزین و انحراف های آن ، ایجاد فرصت های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی ، ایجاد یک بستر مناسب در جهت تصحیح قیمت گذاری سوخت ، ایجاد شرایط و بستر مناسب برای سرعت بخشیدن به پروسه توسعه ، سازماندهی حمل و نقل و … اشاره کرد. حتما مقاله هشدار به صاحبان خودروی فاقد کارت سوخت را هم بخوانید.

چگونه از وضعیت کارت هوشمند سوخت خود استعلام بگیریم ؟

اگر دارندگان کارت های سوخت نمی توانند به هر دلیلی  از سامانه استفاده کنند می توانند به واسطه پیامک پیگیری کارت سوختشان را انجام بدهند. برای اینکار شماره VIN را به واسطه پیام به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال نمایند. نحوه ی ارسال پیامک برای مالکان خودرو و موتور سیکلت در ادامه برای شما تشریح شده است تنها کافی است که به صورت صحیحی آن را انجام بدهید.

  1. اگر مالک خودرو هستید باید برای استعلام کارت سوخت خودرویتان حرف V و بعد ستاره و بعد از آن وی ای ان را وارد نمایید.(VIN در پشت کارت خودرو درج شده است).
  2. اگر مالک موتور سیکلت هستید باید برای استعلام کارت سوخت خودرویتان حرف M  و بعد ستاره و سپس VIN را وارد نمایید .(VIN در پشت کارت خودرو درج شده است)

برای گرفتن آخرین وضعیت کارت سوخت باید شماره وی آی ان (VIN) کارت خودرو خود را به شماره اسمس ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنید. اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید در سریعترین زمان ممکن وضعیت کارت سوخت شما به شما اسمس خواهد شد.

برای دریافت وضعیت کارت هوشمند خودرو باید ابتدا حرف V (انگلیسی ) و سپس ستاره و بعد وی آی ان (VIN) روی کارت خودرو تان را به شماره اسمس فوق ارسال کنید.
نحوه نوشتن شماره VIN کارت خودرو :
V*IRPC90VV5I9658742

اگر وسیله نقلیه شما موتور سیکلت است باید ابتدا حرف M و سپس ستاره و بعد وی آی ان (VIN) کارت موتور سیکلت را به شماره اسمس فوق ارسال نمایید.
به عنوان نمونه
M*IRKV91MN5O3685988

چگونه کارت سوخت را بصورت آنلاین رهگیری کنیم؟

برای اینکه شما بتوانید کارت سوخت خودروتان را رهگیری کنید یک سامانه جامع قرار داده شده است که در این سامانه می توان با وارد کردن نوع و شماره پلاک خودرو آخرین وضعیت کارت هوشمند سوخت خودتان را مشاهده نمایید.

سامانه پیگیری کارت سوخت : http://sokht.epolice.ir:7001

پیگیری کارت سوخت المثنی

بازیابی رمز کارت سوخت (آدرس مراکز رمز گشایی کارت سوخت )

نکته مهم : اگر شما کارت سوخت دارید و پسورد کارت سوخت تان را گم کرده اید برای دریافت رمز جدید باید به مراکز ارائه کننده خدمات شرکت نفت مراجعه نمایید.

رمز گشایی کارت سوخت


راهور ۱۲۰ خلافی خودرو

استعلام میزان تخلفات رانندگی

استعلام بیمه براساس شماره پلاک

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

ازمون مقدماتی راهنمایی رانندگی

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *