اپل کارت از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است

اپل کارت از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است

مرداد امسال، اپل کارت معرفی شد و توانست توجه بسیاری را به‌ خود جلب کند. بررسی‌های اولیه‌ی هانس رودولف ونک، استاد دانشگاه برکلی و پروفسور مرکز کانی‌شناسی کالیفرنیا، نشان می‌دهد اپل‌کارت از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است.

ظاهرا یکی از خبرنگاران بلومبرگ، کارت اعتباری خود را برای استاد دانشگاه برکلی ارسال کرده و از وی خواسته است جنس مواد تشکیل‌دهنده‌ی اپل‌کارت را بررسی و نتیجه را اعلام کند. پروفسور ونک از میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) برای بررسی ساختار اپل‌کارت کمک گرفته است. 

اپل کارت

نتیجه‌ی بررسی‌ اولیه نشان می‌دهد کوپرتینونشین‌ها در تولید اپل‌کارت ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم به‌کار برده‌اند. اپل پیش‌تر اعلام کرده بود پوشش سفیدرنگ کارت اعتباری اپل ازطریق فرایند پوشش چندلایه‌ای تولید شده است که ماده‌ی اولیه‌ی آن از جنس تیتانیوم است.

در آخرین گزارش اپل، به این موضوع اشاره شده است که اگر اپل‌کارت با سطوح سخت تماس داشته باشد، احتمال دارد پوشش کارت اعتباری آسیب ببیند. همچنین کوپرتینونشین‌ها اعلام کرده‌ بودند برخی مواد ازجمله چرم و جین ممکن می‌تواند باعث تغییر رنگ دائمی پوشش روی کارت شود. 

برچسب ها :
زومیتفناوری

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *