اولین تصاویر کارت‌های گرافیک ZOTAC GeForce GTX 1660 SUPER دیده شدند

اولین تصاویر کارت‌های گرافیک ZOTAC GeForce GTX 1660 SUPER دیده شدند

انویدیا این روزها مشغول آماده‌سازی خود برای عرضه‌ی دو کارت گرافیک جدید از سری میان‌رده و اقتصادی است. این کارت‌های گرافیک جدید رقیبی برای کارت‌های گرافیک تازه‌وارد RX 5500 شرکت AMD خواهند بود. کارت‌های گرافیک جدید با عناوین GTX 1650 Ti و GTX 1660 SUPER عرضه خواهند شد و به‌تازگی تصویری از دو مدل ZOTAC GeForce GTX 1660 SUPER منتشر شده است که حاوی اطلاعات جالبی است.

کارت گرافیک انویدیا

GTX 1660 SUPER انویدیا از حافظه‌ی GDDR6 به‌منظور افزایش پهنای باند بهره می‌برد که برای رقابت با مدل‌های جدید AMD، به‌حد کافی مناسب است. با کاهش قیمت حافظه‌ی GDDR6، منطقی خواهد بود انویدیا آن را برای کاهش قیمت و بهبود عملکرد، در محصول خود قرار دهد. این کارت‌های گرافیک ازطریق رابط هشت پین انرژی موردنیاز خود را تأمین می‌کنند؛ درنتیجه، می‌توان گفت بسیار کم‌مصرف خواهند بود. تصاویر دو کارت گرافیک ZOTAC GeForce GTX 1660 SUPER حاکی از آن است که آن‌ها از دو خنک‌کننده برخوردار هستند که هریک به دو فن مجهزند و یکی از آن‌ها، از خنک‌کننده اختصاصی Ice Storm 2.0 بهره می‌برد.

GeForce GTX 1660 SUPER از ۶ گیگابایت حافظه GDDR6 بهره می‌برد

تفاوت کارت‌های گرافیک GeForce GTX 1660 و GeForce GTX 1660 SUPER انویدیا در فرکانس و نوع تراشه حافظه‌ها است که باعث متفاوت‌بودن قیمتشان نیز خواهد شد. این تصاویر به ما می‌گویند GeForce GTX 1660 SUPER از ۶ گیگابایت حافظه GDDR6 و یک رابط ۱۹۲ بیتی بهره می‌برد. این در حالی است که کارت گرافیک GeForce GTX 1660 کنونی به حافظه‌های GDDR5 مجهز است. حال باید کمی منتظر بمانیم و نتیجه‌ی این رقابت را ماه آینده مشاهده کنیم.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *