ویژگی face unlock گوگل پیکسل ۴ حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند

ویژگی face unlock گوگل پیکسل ۴ حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند

یکی از ویژگی کاملا کاربردی و مهم گوشی هوشمند گوگل پیکسل ۴ که در زمینه امنیتی می باشد، قفل صفحه نمایش با استفاده از چهره کاربر است. البته اصطلاحا به آن face unlock می‌ گویند. اما به تازگی گزارشی از طرف بی بی سی نیوز دریافت شده که در آن گفته شده گویا این ویژگی face unlock گوگل پیکسل ۴ حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند ! از طرفی ویژگی Face ID کمپانی اپل نیز که دارای همچین ویژگی می باشد، در ابتدا باید مطمئن شود که کاربر خواب نیست و کاملا هوشیار است. برطبق چیزهایی که سایت های خبری منتشر کرده اند، در صورتی که شما مالک این دستگاه باشید، کودک، همسر، دزد و حتی یک آدم ربا میتواند زمانی که شما خواب و یا بیهوش هستید به گوشی شما دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آن را خارج کنند.

ویژگی face unlock گوگل پیکسل 4 حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند

در عکس هایی که قبل از رونمایی این گوشی نشان داده شده بود، تنظیمات گوشی گوگل پیکسل ۴ یک ویژگی با عنوان “Require eyes to be open” ارائه شده که کاربر با انتخاب کردن آن میتوانید این ویژگی را فعال و یا غیرفعال کند. ولی بر طبق گزاریش های بی بی سی این گزینه در تنظیمات این گوشی دیده نمی شود! به همین خاطر است که ویژگی face unlock گوگل پیکسل ۴ حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند . در این خبرها گفته شده بود که سخنگوی گوگل قبلا اعلام کرده که امکان ارائه نهایی این دستگاه در تاریخ ۲۴ اکتبر امکان پذیر نیست.

ویژگی face unlock گوگل پیکسل 4 حتی در حالت خواب هم کار می ‌کند

سخنگوی گوگل طی بیانیه ‌ای گفت :

ویژگی face unlock گوگل پیکسل ۴ دارای یکی از سیستم های امنیتی و بیومتریک قدرتمند است.

براساس چیزی که شرکت گوگل گفته، نمیتوان با استفاده از ماسک این ویژگی را دور زد و فریب داد و کاربران میبایست یک کد پین به عنوان راه جایگزین تشخیص چهره انتخاب کنند تا در شرایط حساس با مشکل مواجه نشوند و با وارد کردن کد پین بتوانند به دستگاه و اطلاعات داخل آن دسترسی پیدا کنند.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *