اپل با همکاری Valve در حال تولید هدست واقعیت افزوده است

اپل با همکاری Valve در حال تولید هدست واقعیت افزوده است

براساس اطلاعات موجود، کوپرتینونشین‌ها با همکاری شرکت ولو در حال ساحت هدست واقعیت افزوده‌ی جدیدی هستند که احتمالا نیمه‌ی دوم ۲۰۲۰ معرفی و به بازار عرضه می‌شود. مستندات مربوط به زنجیره‌ی تأمین حاکی از آن است که اپل برای تولید هدست واقعیت افزود‌ه‌ی خود با شرکت ولو (Valve)، مالک پلتفرم محبوب توزیع بازی استیم (Steam)، وارد همکاری شده است.

اپل و عینک واقعیت افزوده

مقاله‌های مرتبط:

گفته می‌شود کوپرتینونشین‌ها از قطعات تأمین‌کنندگان نام‌آشنایی همچون Pegatron و Quanta Computer برای مونتاژ دستگاه خود استفاده می‌کنند. البته انتظار نمی‌رود زودتر از نیمه‌ی دوم ۲۰۲۰ شاهد عرضه‌ی هدست جدید به بازار باشیم.

ولو به‌تنهایی فناوری‌های مبتنی‌بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ارائه‌ نمی‌دهد؛ بلکه از استیم برای توزیع نرم‌افزارها و بازی‌های AR و VR استفاده می‌کند. در سال ۲۰۱۷، اپل سیستم‌عامل macOS High Sierra را رونمایی کرد و ولو از قابلیت eGPU سیستم‌عامل اپل و پشتیبانی واقعیت مجازی آن بهره برد تا نسخه‌ی بتای SteamVR خود را در مک ارائه دهد.

سپس برای توسعه‌ی macOS Mojave نیز کوپرتینوشین‌ها با ولو و اچ‌تی‌سی همکاری کردند تا از هدست اچ‌تی‌سی وایو پرو برای واقعیت مجازی پشتیبانی کنند. ماه گذشته، مینگ چی‌کو، تحلیلگر معروف اپل، پیش‌بینی کرده بود تولید هدست واقعیت افزوده‌ی اپل تا پایان سال جاری آغاز می‌شود و احتمالا فصل دوم ۲۰۲۰ نیز به بازار عرضه خواهد شد. اسفند ۱۳۹۷ نیز، گفته شده بود هدست واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود. 

البته هنوز نمی‌توان درباره‌ی زمان عرضه‌ی هدست واقعیت افزوده‌ی اپل اظهارنظر قطعی کرد. ناگفته نماند اواخر تیر اعلام شده بود اپل احتمالا پروژه‌ی عینک واقعیت افزوده را لغو کرده است. گزارش جدید تأیید می‌کند آن خبر صحت نداشته؛ ولی احتمالا کوپرتینونشین‌ها پروژه‌ی داخلی خود را به‌نفع همکاری با ولو متوقف خواهند کرد.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *