کشف ۱۴۰ باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

کشف ۱۴۰ باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

برنامه های از قبل نصب شده در تلفن های اندرویدی ارزان قیمت، پر از حفره های امنیتی و باگ هستند. بیشتر از ۱۴۶ برنامه از ۲۹ تولید کننده پیدا شده است که کاربران را در معرض خطر قرار میدهد. شرکت تحقیقاتی امنیتی Kryptowire اخیراً گزارش سال ۲۰۱۹ خود را در مورد وضعیت نرم افزار و سیستم عامل نصب شده توسط سازنده برای دستگاه های اندرویدی منتشر کرد و در کمال تعجب، آنها به کشف ۱۴۰ باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی که می توانند برای اهداف مخرب مورد سوء استفاده قرار بگیرند موفق شدند. در گزارش بودجه DHS ،۱۴۶ برنامه کشف شده است که از قبل روی گوشی های اندرویدی ارزان قیمت نصب شده اند، می توانند shenanigans مانند استراق سمع را از طریق میکروفون انجام دهند، به طور یک جانبه مجوزهای خود را تغییر دهند یا به طور ناگهانی داده ها را به سازنده منتقل کنند و هیچگاه به کاربر اطلاع ندهند.

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

شرکت تحقیقاتی امنیتی Kryptowire این باگ ها را در تلفن های ۲۹ سازنده مختلف از محصولات نسبتاً ناشناخته مانند Cubot و Doogee پیدا کرده است، از جمله شرکت های ببرند مثل سونی. و با توجه به اینکه در اندروید به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ برنامه از پیش نصب شده وجود دارد و این آسیب پذیری ها تهدید فزاینده ای برای کاربران ایجاد می کند.

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

توجه داشته باشید که مشکل غیر قابل حل نیست. Angelos Stavrou، مدیر عامل Kryptowire در CNET گفت : ” ممکن است گوگل به تجزیه و تحلیل عمیق تری از کد و مسئولیت تهیه کننده برای محصولات نرم افزاری خود که وارد اکوسیستم های اندرویدی می شوند نیاز داشته باشد. قانونگذاران و سیاستگذاران باید کاری کنند تا شرکتها پاسخگو باشند که امنیت و اطلاعات شخصی کاربران نهایی را در معرض خطر قرار دهند.”

سؤال این است که آیا گوگل و سیاست گذاران اراده سیاسی دارند که قدم های لازم را برای اصلاح مسئله بردارند یا خیر.

منبع : engadget.com

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *