شاسی بلند فولکس واگن اطلس کراس اسپرت R معرفی شد

شاسی بلند فولکس واگن اطلس کراس اسپرت R معرفی شد

فولکس‌واگن قصد دارد وارد دنیای آف‌رود شود. پیش از این عادت کرده‌ایم که بیتل‌های باجا را هنگام حرکت در مسیرهای بیابانی ببینیم، اما جدیدترین شاسی‌بلند فولکس‌واگن با نام اطلس کراس اسپرت آر (Atlas Cross Sport R) می‌خواهد تمام عادات را به هم بزند. خودروساز آلمانی این مدل را برای حضور در Baja 1000 آماده کرده است و این کار را تا سال آینده انجام خواهد داد. 

Volkswagen Atlas Cross Sport R / فولکس واگن اطلس کراس اسپرت آر

سعد چیهاب، معاون ارشد بازاریابی برند فولکس‌واگن دراین‌زمینه گفت:

مسابقه به‌عنوان یک ورزش، از لحاظ تاریخی محدود به گروهی بسیار ممتاز بوده است. با این حال، فولکس واگن از همان ابتدای مسابقات باجا حضور داشت و با سایر تیم‌ها رقابت کرد و ما خوشحال هستیم که به کمک خودروی مفهومی اطلس کراس اسپرت R، روحیه‌ی جوانی و سرگرمی این رقابت‌ها را زنده نگه داریم.

Volkswagen Atlas Cross Sport R / فولکس واگن اطلس کراس اسپرت آر

زیر کاپوت از پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲ لیتری همراه‌با توربوشارژر استفاده می‌شود که تقویت شده است تا قدرت آن به ۴۸۰ اسب‌بخار برسد. فولکس‌واگن اعتقاد دارد که چنین پیشرانه‌ای می‌تواند تعادلی از عملکرد و قابلیت اطمینان ایجاد کند. همین پیشرانه را می‌توان به‌گونه‌ای تقویت کرد که قدرت آن به ۶۰۰ اسب‌بخار نیز برسد، اگرچه مسئولان فولکس‌واگن می‌گویند که اطلس کراس اسپرت R از نظر فنی، خودروی مفهومی محسوب می‌شود و هنوز در حال طی کردن مراحل آزمایش است. به عبارت دیگر، قدرت نهایی آن در مدل تولیدی می‌تواند بیشتر یا کمتر از ۴۸۰ اسب‌بخار باشد؛ ولی هنوز تصمیم قطعی دراین‌زمینه وجود ندارد. 

Volkswagen Atlas Cross Sport R / فولکس واگن اطلس کراس اسپرت آر

مقاله‌های مرتبط:

باتوجه به اینکه شاسی‌بلند فولکس‌واگن برای حضور در باجا در مرحله‌ی توسعه و پیش‌تولید قرار دارد، خودروساز آلمانی جزئیات بیشتری درباره‌ی آینده و مراحل ساخت آن ارائه نمی‌دهد. بدیهی است خودرویی که می‌خواهد در باجا ۱۰۰۰ مسابقه دهد، در مدل تولیدی باید بسیار خشن و قدرتمند باشد. فولکس‌واگن اطلس کراس اسپرت R اولین خودروی چهارچرخ محرکی خواهد بود که در کلاس ۷ باجا با رقیبان مسابقه خواهد داد. تنر فوست، قهرمان اسبق رالی‌کراس و مجری سابق برنامه‌ی تلویزیونی تاپ گیر آمریکا یکی از رانندگانی خواهد بود که با این خودروی شاسی‌بلند مفهومی در مسابقات باجا ۱۰۰۰ مسابقه می‌دهد. 

Volkswagen Atlas Cross Sport R / فولکس واگن اطلس کراس اسپرت آر

مسئولان فولکس‌واگن می‌گویند که جزئیات بیشتر از این خودروی مسابقه‌ای اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *