Google Photos امکان تگ کردن افراد به صورت دستی را ارائه کرد

Google Photos امکان تگ کردن افراد به صورت دستی را ارائه کرد

به‌تازگی گوگل باتوجه به درخواست مکرر کاربران در سرویس گوگل فوتوز (Google Photos) امکان برچسب‌گذاری یا تگ کردن چهره افراد را به‌صورت دستی ارائه کرده است. این قابلیت نمی‌تواند در هر نقطه‌ای از تصویر تگ‌گذاری کند در نتیجه برچسب‌ها فقط روی چهره‌های شناسایی شده قرار خواهند گرفت. درواقع پس از شناسایی چهره‌ها در عکس توسط گوگل فوتوز، می‌توان به ویرایش، نام‌گذاری یا برچسب‌گذاری در عکس‌ها پرداخت. در ادامه نحوه‌ی دسترسی به این ویژگی جدید را ارائه خواهیم کرد:

مقاله‌های مرتبط:

برای شروع، از طریق گوگل فوتوز عکسی را باز کنید که در آن افرادی حضور دارند. سپس به منوی Option بروید و روی بخش People کلیک کنید. اگر گوگل فوتوز قبلا چهره‌ی افراد موجود در تصویر را شناسایی کرده، می‌توانید این برچسب‌های ارائه شده توسط گوگل را ویرایش کنید و تغییر دهید. گزینه‌ی ویرایش نیز در سمت راست قرار گرفته که می‌توانید روی آن کلیک کنید. همچنین اگر چهره‌ی افراد شناسایی نشده و برچسبی به‌صورت خودکار روی چهره‌ها قرار نگرفته باشد، می‌توان برچسب‌های جدیدی برای افراد مختلف موجود در یک عکس ایجاد کرد.

Google Photos

اگر نسخه‌ی گوگل فوتوز v4.32.1 را در اختیار دارید و اجرا می‌کنید، قطعا این ویژگی جدید را مشاهده خواهید کرد. اما اگر هنوز این قابلیت را دریافت نکرده‌اید باید چند روز صبر کنید تا به‌صورت خودکار در اختیارتان قرار گیرد.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *