آیپد ۱۲/۹ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی اواخر ۲۰۲۰ با فناوری mini-LED به بازار عرضه می‌شود

آیپد ۱۲/۹ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی اواخر ۲۰۲۰ با فناوری mini-LED به بازار عرضه می‌شود

مینگ چی‌کو، کارشناس مسائل مربوط به اپل، در یادداشتی اطلاعاتی از برنامه‌ی زمانی کوپرتینویی‌ها برای عرضه‌ی محصولاتش با فناوری mini-LED اعلام کرد که باید منتظر آیپد ۱۲/۹ اینچی و مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی با بهره‌مندی از فناوری mini-LED تا اواخر سال میلادی آینده باشیم.

پیش‌بینی مینگ چی‌کو حاکی از آن است که به‌مرور زمان، بین ۴ تا ۶ محصول اپل از فناوری نمایشگر mini-LED بهره خواهند برد. ظاهرا نخستین دستگاهی که با نمایشگر mini-LED و پردازنده‌ی قدرتمند A14X به بازار عرضه می‌شود، آیپد پرو ۱۲/۹ اینچی است که احتمالا فصل سوم ۲۰۲۰ دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. 

آیپد پرو 11 2018 اپل / Apple iPad Pro 11 2018

مقاله‌های مرتبط:

مینگ چی‌کو معتقد است محصول بعدی با نمایشگر mini-LED، مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی خواهد بود که فصل چهارم ۲۰۲۰ شاهد عرضه‌ی آن به بازار خواهیم بود. پیش‌تر نیز، وی اعلام کرده بود آیپد و مک‌بوک پرو کوپرتینونشین‌ها اواخر ۲۰۲۰ یا اوایل ۲۰۲۱ با نمایشگر mini-LED معرفی می‌شوند. آخرین یادداشت وی نشان می‌دهد اواخر ،۲۰۲۰ دستگاه‌های اپل با فناوری mini-LED دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت. 

درمجموع، مینگ چی‌کو پیش‌بینی می‌کند اهالی کوپرتینو در دوسه سال آینده بین ۴ تا ۶ محصول با فناوری mini-LED معرفی می‌کند؛ درنتیجه، ظاهرا اپل قصد دارد به‌سرعت از فناوری mini-LED در محصولات خود استفاده کند. باتوجه‌به اینکه نمایشگر با فناوری mini-LED طیف رنگ گسترده (Wide Color Gamut) و نسبت کنتراست درخورتوجه و تاریکی موضعی (localized dimming) ارائه می‌دهد، اپل به استفاده از این نمایشگرها برای محصولات خودش علاقه‌مند است. به‌علاوه‌، نمایشگرهای mini-LED باعث می‌شود پنل دستگاه باریک‌تر شود و مصرف انرژی کمتری داشته باشد و همانند نمایشگرهای OLED، کمتر دچار سوختگی پیکسل می‌شوند. 

یادداشت اخیر مینگ چی‌کو نشان می‌دهد ظاهرا اپل با سرعت بیشتری به‌دنبال استفاده از فناوری چنین نمایشگرهایی برای محصولاتی همچون آیپد و مک‌بوک پرو است. البته در نظر داشته باشید زمان زیادی تا عرضه‌ی نخستین آیپد پرو با نمایشگر mini LED باقی مانده است و باید صبر کنیم و ببینیم درنهایت این شرکت آمریکایی چنین برنامه‌ی زمانی را رعایت می‌کنند یا خیر.

درواقع، هنوز نمی‌توان به‌صورت قطعی درباره‌ی جدول برنامه‌ی زمانی اپل برای تولید آیپد سال ۲۰۲۰ اظهارنظر قطعی کرد. پیش‌تر گفته شده بود کوپرتینونشین‌ها اوایل ۲۰۲۰ آیپد پرو جدیدی معرفی می‌‌کنند. پس، این امکان وجود دارد اپل برای سال آینده دو مدل جدید از آیپد پرو به بازار عرضه کند که احتمالا یکی از آن‌ها آیپد پرو ۱۲/۹ اینچی با نمایشگر جدید خواهد بود. 

برچسب ها :
تبلتزومیتلپ تاپ

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *