گوشی های سونی که اندروید ۱۰ دریافت می کنند

گوشی های سونی که اندروید ۱۰ دریافت می کنند

اندروید ۱۰، آخرین نسخه سیستم عامل تلفن همراه گوگل، بیش از ۲ ماه است که در دسترس است. نسخه پایدار قبلاً در تمام تلفن های هوشمند گوگل پیکسل و دستگاه هایEssential ، Xiaomi ، OnePlus ، ASUS و سایر دستگاه ها توزیع شده است. نسخه اندروید در سونی بسیار سبک است و بیشتر جنبه های سیستم عامل آن کاملاً شبیه نسخه های اندرویدی است. با اینحال آنها در بروز رسانی ها سریع نبوده اند و ما زوم تک اکنون گوشی های سونی که اندروید ۱۰ دریافت می کنند را برای شما معرفی می کند. همانطور که انتظار دارید گوشی های هوشمند پرچمدار کنونی سونی اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ برای دریافت این بروزرسانی در رده نخست قرار دارند و دارندگان هر دو دستگاه باید انتظار داشته باشند که اندروید ۱۰ در ماه دسامبر، درست در زمان تعطیلات، به بازار عرضه شود. دارندگان سایر دستگاه های سونی اکسپریا، مانند Xperia 10/10 Plus و تلفن های قدیمی تر، باید مدت طولانی تری منتظر بمانند.

گوشی های سونی که اندروید 10 دریافت می کنند

لیست گوشی های سونی که اندروید ۱۰ دریافت می کنند :

  • اکسپریا ۱ – دسامبر ۲۰۱۹
  • اکسپریا ۵ – دسامبر ۲۰۱۹
  • اکسپریا ۱۰ – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد
  • Xperia 10 Plus – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد
  • Xperia XZ2 – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد
  • Xperia XZ2 Compact – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد
  • Xperia XZ2 Premium – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد
  • Xperia XZ3 – اوایل سال ۲۰۲۰ به بعد

دستگاه های پرچمدار قدیمی مانند Xperia XZ1 به طور قابل توجهی از این فهرست مستثنا شده اند که به طور قطع برای کاربران این دستگاه ها ناامید کننده خواهد بود. با توجه به اینکه این دستگاه بویژه با اندروید ۸.۰ Oreo از جعبه گوشی راه اندازی شده است، به جای ۲ بروزرسانی اصلی که به طور معمول از سایر تلفن های هوشمند دیگر مشاهده می کنیم، فقط در کل ۱ بروزرسانی اصلی سیستم عامل را دریافت خواهید کرد (به اندروید ۹ پای).

لیست گوشی های سونی که اندروید 10 دریافت می کنند

اما دستگاه های قدیمی Sony هنوز بیش از حد فنی توانایی اجرای سیستم عامل جدید Android جدید را دارند. اگرچه نصب اندروید ۱۰ به صورت غیررسمی در این تلفن ها امکان پذیر است ، اما برای مشاوره با انجمن XDA مشورت کنید، هیچ کاری بهتر از یک بروزرسانی رسمی برای اکثر افراد نیست. سایر دستگاه های کنونی مانند Xperia 8 که اخیراً با Android Pie روانه بازار شده اند نیز به طرز عجیبی حذف شدند. ما امیدواریم که بیشتر تلفن های Xperia سونی به روز رسانی را دریافت کنند و این فقط یک لیست اولیه است.

منبع : xda-developers.com

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *