اپل جزئیات نصب ماژول‌های حافظه و MPX روی مک پرو ۲۰۱۹ را منتشر کرد

اپل جزئیات نصب ماژول‌های حافظه و MPX روی مک پرو ۲۰۱۹ را منتشر کرد

اپل صفحه‌ی پشتیبانی مربوط به مک پرو در وب‌سایت شرکت که پیش از این برای مدل استوانه‌ای مک پرو ۲۰۱۳ مورد استفاده بود را با محتوای جدیدی از مدل جدید محصول مذکور بازطراحی کرده است. منابع جدید اضافه‌شده شامل ویدئوهایی برای آموزش نصب ماژول‌های رم و MPX (مخففی از Memory Protection Extensions به مفهوم افزونه‌های حفاظتی حافظه، شامل مجموعه دستورالعمل‌هایی از معماری x86 است) روی مک پرو ۲۰۱۹، اسنادی برای تبیین این نکته که کدام کارت‌های PCIe با این سیستم سازگار هستند، چگونگی نصب کارت‌های PCIe روی مک پرو ۲۰۱۹، چگونگی استفاده‌ی هم‌زمان از چندین نمایشگر، مشخصات حافظه‌ی رم و مواردی از این دست است.

مقاله‌های مرتبط:

در ابتدا در بالای صفحه لینک‌هایی برای صفحاتی از جمله پشتیبانی از macOS، ایجاد نسخه‌ی پشتیبان از مک، انتقال فایل‌ها از یک مک به دیگری و موضوعاتی که کاربران هنگام شروع کار با این محصول در موردش سؤال می‌پرسند تعبیه شده است.

بخش دوم مربوط به نصب قطعاتی در داخل و خارج ماژول مک است. برای مثال اپل اشاره دارد که می‌توان تا ۱٫۵ ترابایت حافظه را در قالب ماژول نوع DIMM و در پیکربندی‌های ۴، ۶،۸ و ۱۲ تایی در ۱۲ اسلات حافظه‌ی مک پرو تعبیه کرد. در همین حال ۸ اسلات PCIe طیف گسترده‌ای از کارت‌ها شامل دو ماژول MPX را پشتیبانی می‌کنند.

پیوندهایی نیز به دو فیلم آموزشی فراهم شده که نحوه‌ی نصب صحیح ماژول‌های رم و MPX را نشان می‌دهد. ویدئوی زیر نحوه‌ی نصب ماژول رم روی مک پرو را نشان می‌دهد:

در ادامه نیز شاهد ویدئوی آموزشی نصب ماژول MPX هستید:

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *