پشتیبانی اپل از لوازم جانبی دوربین آیفون از طریق MFi

پشتیبانی اپل از لوازم جانبی دوربین آیفون از طریق MFi

اپل از طریق برنامه MFi از لوازم جانبی دوربین شرکت های متفرقه برای آیفون پشتیبانی می کند

در منابع مختلف گفته شده است که اپل در مورد مشخصات جدید با تولیدکنندگان که بخشی از برنامه صدور مجوز Made for iPhone (MFi) هستند بحث کرده است. مشخصات جدید می تواند منجر به تولید لوازم جانبی لایتنینگ شود که می تواند به عنوان بخشی از کیس باتری اتصال به درگاه لایتنینگ گنجانده شود. این امر باعث می شود که این لوازم جانبی از باتری داخلی کیس تغذیه شوند.
در حالی که در حال حاضر لوازم جانبی فلش برای آیفون مانند LumeCube وجود دارد، اینها از طریق اتصال بلوتوث به گوشی متصل می شوند و از برنامه سازنده لوازم جانبی برای همگام سازی با دکمه شاتر گوشی استفاده می کنند. پشتیبانی فلش های جدید به عنوان پیش نمایش توسعه دهنده از طریق برنامه MFi اپل برای سازندگان لوازم جانبی در دسترس است. این فقط مدل های آیفون ۲۰۱۹ (iPhone 11 ، iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max) را در بر می گیرد. این امکان وجود دارد که با مشخصات جدید، لوازم جانبی لایتنینگ پشتیبانی شده از MFi بتوانند با دکمه شاتر پیش فرض آیفون و برنامه های دوربین متفرقه کار کنند.
اپل امسال برنامه دوربین خود را افتتاح کرده است و به باتری های هوشمند آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو اجازه می دهد تا با فشار دادن دکمه دوربین روی کیس، برنامه دوربین را بطور خودکار اجرا کنید. با باز کردن برنامه دوربین، ضربه زدن روی دکمه عکس می گیرد؛ در حالی که یک فشار طولانی روی دکمه یک فیلم QuickTake را ضبط می کند. این ویژگی که امسال به آیفون اضافه شده است، به کاربران این امکان را می دهد تا با فشار دادن طولانی روی شاتر، ویدیویی را در حالی که هنوز در حالت عکس است، بگیرند.

پشتیبانی اپل از لوازم جانبی دوربین آیفون از طریق MFi

اپل امسال عکاسی آیفون را به سطح دیگری برد

افتتاح برنامه Camera برای این افراد دارای مجوز MFi شرکت های متفرقه گامی دیگر است که توسط اپل برداشته شد و همچنان در بین رهبران عکاسی گوشی هوشمند قرار دارد. امسال اپل Night (حالت شبانه) را اضافه کرد که در صورت تاریک یا کم نور می توانید تصاویر قابل مشاهده بدون فلاش تهیه کنید. همچنین دوربین فوق العاده ای را به مدل های ۲۰۱۹ وصل کرده و Deep Fusion را ایجاد کرده است. در این روش از قابلیت های هوش مصنوعی A13 Bionic برای گذر از نوردهی مختلف تصویر پیکسل به پیکسل استفاده کرد تا با ایجاد کمترین میزان نویز، شدیدترین تصویر را ایجاد کند.
سال آینده ، می توان انتظار داشت که اپل سنسور Time of Flight (ToF) را به آیفون های ۲۰۲۰ اضافه کند. این سنسور مدت زمان لازم برای نور مادون قرمز را اندازه گیری می کند. با استفاده از این داده ها، می توان اطلاعات دقیق تری را سنجید که می تواند ویژگیهای واقعیت افزوده را بهبود بخشد. همچنین ToF می تواند نقشه های سه بعدی ایمن ایجاد کند که می تواند برای نسخه پشتی Face ID بکار رود.

در مورد برنامه صدور مجوز MFi ، ممکن است تعجب کنید که می دانید که دو سال آیفون را معرفی می کند. دلیل این امر در ابتدا در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۵ در Macworld به عنوان یک برنامه صدور مجوز برای لوازم جانبی ساخته شده و برای iPod معرفی شد. در ازای ۱۰٪ کاهش عملکرد، مجوزها می توانند جعبه های محصول خود را با یک آرم مخصوص تزئین کنند. در ژوئن ۲۰۰۷ ، برنامه صدور مجوز شامل لوازم جانبی نیز برای آیفون طراحی شده است. در سال ۲۰۱۰ ، لوازم جانبی iPad نیز اضافه شد.
شرکت های سازنده متفرقه که مجوز شرکت در برنامه MFi را دارند، توسط اپل درمورد مشخصات مربوط به اطلاعاتی که مهم دانستن آنها است، ارائه می دهند. اینگونه است که منابع یاد شده در مورد مشخصات جدید استروب ها و سایر لوازم جانبی روشنایی که باید از طریق درگاه لایتنینگ در آیفون های جدید همگام سازی شوند، آموخت.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *