هواوی رکورد زد : فروش ۲۳۰ میلیون گوشی هوشمند

هواوی رکورد زد : فروش ۲۳۰ میلیون گوشی هوشمند

هواوی باز هم رکوردی تازه زد. شرکت هواوی مدتی است توانسته گوشی های هوشمند متنوع با قیمت های رقابتی را وارد بازار کند ، البته گوشی های هوشمندی که دارای امکانات سخت افزاری بسیار قدرتمندی هستند.

هواوی رکورد زد

هوآوی را می‌توان نمونه‌ای موفق از افزایش عملکرد در شرایط سخت دانست. در جدیدترین گزارش‌ها، مشخص شده که این شرکت توانسته علاوه بر رسیدن به آمارهای فروش سال گذشته، ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان را به فروش برساند. این عدد رشد فروش چشم‌گیری در حوزه گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

پس از محدودیت‌هایی که در بهار برای هوآوی وضع شد، تصور می‌شد که این شرکت دچار ضرری هنگفت بشود و به مرور دچار افت در فروش محصولات شود. اما این شرکت با تصمیم‌های درست و مدیریت بهینه توانست به رشد خود ادامه دهد تا جایی که ۶۴ روز مانده به پایان سال ۲۰۱۹، به صورت رسمی اعلام شد که میزان فروش محصولات هوآوی در حوزه گوشی‌های هوشمند به ۲۰۰ میلیون دستگاه، برابر با کل آمار فروش سال ۲۰۱۸ رسیده است.
با این اوصاف می‌شد حدس زد که هوآوی سال ۲۰۱۹ را با آمار بهتری نسبت به سال گذشته به پایان برساند. بنا بر گزارش‌های منتشر شده ریچارد یو، مدیر عامل هوآوی در نشستی داخلی اعلام کرد که این شرکت آمار فروش ۲۳۰ میلیون دستگاه را در روز ۲۲ اکتبر گذرانده و تا به اینجای کار هوآوی رکورد قبلی خود را شکسته و به طور حتم فروش بسیار بهتری نسبت به سال گذشته را ثبت خواهد کرد.

اگر همین آمار ۲۳۰ میلیون دستگاه را در نظر بگیریم، هوآوی حداقل رشدی ۱۲ درصدی را نسبت به سال گذشته در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسانده است و برای سال جاری باید هوآوی را در رتبه دوم فروش گوشی‌های هوشمند در جهان قرار دهیم؛ رتبه‌ای که بعید نیست با این سرعت رشد در آینده نزدیک به عدد «یک» برسد.
دورنمای هوآوی تکیه بر دانش و فناوری شرکت‌های تولید شده در کشور چین است و این شرکت در نظر دارد دستگاه‌هایی تولید کند که به صورت کامل در هر دو حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار وابستگی خود را به صفر برساند. با توجه به پیشرفت‌های اخیر در صنعت الکترونیک و ساخت تراشه، هوآوی این امکان را دارد که در سال ۲۰۲۰ تعداد بسیار زیادی از محصولات خود را به صورت ۱۰۰ درصدی با قطعات تولید شده در داخل کشور خود بسازد.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *