رشد قابل توجه هواوی در سال ۲۰۱۹ : آمار های فروش هواوی در سال گذشته منتشر شد

رشد قابل توجه هواوی در سال ۲۰۱۹ : آمار های فروش هواوی در سال گذشته منتشر شد

به گزارش زوم تک به نقل از روابط عمومی هواوی این شرکت در سال گذشته رکورد های جدیدی را در فروش خود به ثبت رسانده است ، براساس این گزارش ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل در سال ۲۰۱۹ به فروش ربته است و این شرکت رتبه دوم را در جدول تولید کنندگان گوشی هوشمند در جهان از آن خود کرده است .

شرکت Huawei با عرضه ده‌ها مدل گوشی در دسته‌بندی‌های گوناگون، موفق شد بخش بزرگی از بازار گوشی‌های موبایل در سال ۲۰۱۹ را به دست بیاورد. این کمپانی از جمله معدود سازندگان گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود که سال مالی خوبی را گذرانده است. هوآوی در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش رسانده و گزارش‌ها نشان می‌دهد که با وجود محدودیت‌های اعمال شده و توسط آمریکا، این شرکت به رشد خود در بازارهای جهانی ادامه داده و در سال ۲۰۱۹ رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

با فروش بیش از ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل، هوآوی با پشت سر گذاشتن اپل در جایگاه دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان قرار گرفته‌است. آمارها از رشد ۲۰ درصدی فروش این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۸ خبر می‌دهند. تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۹، هوآوی موفق به فروش بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود.

با توجه به گزارش Canalys Huawei از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، هوآوی حدود ۴۰ درصد از کل بازار گوشی‌های هوشمند چینی را به نام خود ثبت کرده است. پیش‌بینی‌های اولیه نشان می‌داد رشد سالانه فروش هوآوی حدود ۱۲ درصد باشد؛ اما این شرکت موفق به ثبت رشد ۲۰ درصدی در سال ۲۰۱۹ شد.

به دنبال افزایش سهم هوآوی از بازار گوشی‌های هوشمند، شاهد گردش مالی گسترده این شرکت بودیم. رشد مالی این کمپانی حاکی از رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ است؛ با وجود این رشد، درآمد سالانه هوآوی به ۱۲۱.۷۲ میلیارد دلار رسیده که یک رکورد محسوب می‌شود.

هوآوی به تازگی محصولات جدیدی را به سبد کالای خود افزوده است؛ از سری جدید لپ تاپ‌ها تا تلویزیون، گوشی‌های هوشمند جدید، گجت‌های پوشیدنی و… . در نتیجه می‌توان انتظار داشت حرکتِ رو به رشد این شرکت همچنان ادامه داشته باشد.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *