گزارش مالی ال‌جی از سه‌ماهه چهارم و مجموع سال ۲۰۱۹ – درخشش لوازم خانگی، افت ۲۵ درصدی موبایل

گزارش مالی ال‌جی از سه‌ماهه چهارم و مجموع سال ۲۰۱۹ – درخشش لوازم خانگی، افت ۲۵ درصدی موبایل
بدون نظر, ۱۰/۱۱/۱۳۹۸, توسط , در موبایل
واحد خبر mobile.ir :

شرکت ال‌جی امروز پنج‌شنبه ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۰ بهمن ۱۳۹۸) گزارش مالی خود از فصل پایانی و کل سال ۲۰۱۹ این شرکت را منتشر کرد؛ مطابق این گزارش،‌ درآمد ال‌جی در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ به ۱۶.۰۶ تریلیون وان کره‌جنوبی (معادل ۱۳.۶۵ میلیارد دلار آمریکا) رسیده که ۱.۸ درصد نسبت به سال گذشته و ۲.۳ درصد در مقایسه با سه‌ماهه قبل با افزایش روبرو شده است. میزان افزایش سود عملیاتی در این سه‌ماهه از این نیز فراتر رفته و با ثبت رقم ۱۰۱.۸ میلیارد وان (۸۶.۵ میلیون دلار)، افزایش ۳۴.۵ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. آمار این شرکت در کل سال ۲۰۱۹ نیز امیدوارانه و مثبت بوده و در زمینه درآمد، رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

مطابق این گزارش درآمد LG در کل سال ۲۰۱۹ برابر با ۶۲.۳ تریلیون وان کره جنوبی (۵۳.۰ میلیارد دلار آمریکا) بوده که در مقایسه با درآمد این شرکت در کل سال ۲۰۱۸ یعنی ۶۱.۳ تریلیون وان افزایش ۱.۷ درصدی را نشان می‌دهد. سود عملیاتی LG در این نوبت، ۲.۴۴ تریلون وان (۲.۰۷ میلیارد دلار) بوده که با وجود آن‌که در مقایسه با ۲.۷۰ تریلیون وان سال گذشته با نزدیک به ۱۰ درصد کاهش روبرو شده است اما ال‌جی علت آن را در مواردی مثل افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه بازاریابی و فناوری‌های آینده، جست‌وجو کرده و بدین‌ترتیب، از این نتیجه همچنان ابراز رضایت می‌کند.

شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی

میزان درآمد بخش ارتباطات موبایلی شرکت ال‌جی در کل سال ۲۰۱۹ برابر با ۵.۹۷ تریلیون وان (۵.۰۷ میلیارد دلار) بوده که مقایسه آن با کل درآمد سال ۲۰۱۸ یعنی ۷.۹۸ تریلیون وان اختلافی بزرگ و کاهشی ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد؛ نکته جالب ‌این‌که در سال گذشته در چنین روزی نیز درآمد سال ۲۰۱۸ ال‌جی نسبت به سال ۲۰۱۷ با کاهش ۳۲ درصدی روبرو شده بود. درآمد سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ ال‌جی نیز روند کاهشی خود را نسبت به سال قبل حفظ کرده و در اینجا نیز درآمد ۱.۳۲ تریلیون وانی (۱.۱۲ میلیارد دلاری) این زیر مجموعه، کاهش ۲۲.۸ درصدی را تجربه کرده است. ال‌جی این کاهش درآمد را به فروش ضعیف گوشی‌های پرطرفدار و محبوب در بازارهای جهانی مرتبط می‌داند.

LG Q70

میزان ضرر عملیاتی ال‌جی در کل سال ۲۰۱۹ نیز نسبت به سال قبل آن افزایش پیدا کرده و از ۷۹۰.۱ تریلیون وان به با ۱.۰۱ تریلیون وان رسیده است که این شرکت، آن را نتیجه افزایش هزینه‌های بازاریابی برای پشتیبانی از دستگاه‌های پرچمدار عنوان می‌کند. سیاست بهبود کسب و کار موبایل شرکت ال‌جی در سال ۲۰۲۰ بر معرفی اسمارت‌فون‌های ۵G رده میانی تا پیشرفته و ادامه تلاش‌ برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، استوار شده است.

شرکت لوازم خانگی و سیستم‌های تهویه مطبوع ال‌جی

بالاترین میزان درآمد ال‌جی در این نوبت، طبق روال گذشته از شرکت لوازم خانگی و سیستم‌های تهویه مطبوع حاصل می‌شود که در طی سال ۲۰۱۹ به درآمد ۲۱.۵۲ تریلیون وان (۱۸.۲۹ میلیارد دلار) دست پیدا کرده که نسبت به سال قبل با افزایش ۱۱ درصدی روبرو شده و سود عملیاتی ۲ تریلیون وانی (۱.۷ میلیارد دلاری) آن بالاترین میزان در تاریخ این شرکت به حساب می‌آید. برای مقایسه، کافی‌ست بدانید در کل سال ۲۰۱۸ درآمد و سود عملیاتی بخش لوازم لوازم خانگی و تهویه مطبوع ال‌جی به ترتیب ۱۹.۳۶ و ۱.۵۲ تریلیون وان بوده است.

این زیر مجموعه در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ به دلیل تقاضای بالا در اروپا و آمریکای شمالی با ۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته به درآمد ۴.۶۲ تریلیون وان (۳.۹۲ میلیارد دلار) رسیده که این میزان نیز بالاترین درآمد در بین کل سه‌ماهه‌های چهارم این مجموعه به حساب می‌آید. سود عملیاتی این قسمت در سه‌ماهه چهارم نیز ۱۲۲.۲ میلیارد وان (۱۰۳.۸۶ میلیون دلار) اعلام شده که ۸.۵ درصد افزایش را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد.

شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی

دومین واحد سودآفرین ال‌جی یعنی بخش سرگرمی‌های خانگی به درآمد ۱۶.۱۵ تریلیون وان (۱۳.۷۳ میلیارد دلار) در کل سال ۲۰۱۹ دست یافته که در مقایسه با ۱۶.۲۱ تریلیون وان سال ۲۰۱۸ کاهش ناچیزی را تجربه کرده است. سود عملیاتی این شرکت با کاهش شدید ۳۵.۵ درصدی از ۱.۵۲ تریلیون وان در کل سال ۲۰۱۸ به تنها ۹۸۰ میلیارد وان رسیده است.

زیر مجموعه سرگرمی‌های خانگی ال‌جی که بخش تلویزیون‌های این برند را نیز در بر می‌گیرد در سه‌ماهه چهارم به درآمد ۴.۵۹ تریلیون وان (۳.۹۰ میلیارد دلار) رسیده که اندکی نسبت به ۴.۵۶ تریلیون وان در زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است. میزان سود عملیاتی این قسمت ۱۱۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

شرکت تجهیزات خودرویی ال‌جی

ال‌جی در بخش تجهیزات خودرویی خود نیز با افزایش درآمد سالیانه روبرو شده است؛ میزان درآمد این زیر مجموعه در کل سال ۲۰۱۹ به ۵.۴۷ تریلیون وان (۴.۶۵ میلیارد دلار) رسیده که ضمن ثبت ۲۷ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۸، بالاترین درآمد سالیانه این مجموعه از آغاز تا به امروز بوده است.

در سه‌ماهه چهارم البته این شرایط ادامه نیافته و با درآمد ۱.۳۶ تریلیون وان (۱.۱۵ میلیارد دلار)، ۳ درصد پایین‌تر از زمان مشابه در سال گذشته قرار می‌گیرد. ال‌جی در رابطه با علت این کاهش به کند شدن روند فروش اتوموبیل‌ها اشاره کرده است. این زیر مجموعه با وجود ثبت درآمد بالا، سودی را در سال ۲۰۱۹ نصیب ال‌جی نکرده و زیان عملیاتی آن در این نوبت به ۱۹۴.۹ میلیارد وان (۱۶۵.۶ میلیون دلار) رسیده است. ال‌جی البته با این وجود با نگاه مثبتی به بازار خودرو در سال ۲۰۲۰ و گسترش اتوموبیل‌های برقی، نسبت به بهبود اوضاع این زیر مجموعه در سال جاری، ابراز امیدواری کرده است.

شرکت راه‌کارهای کسب و کار LG

مجموعه راه‌کارهای کسب و کار یا LG Business Solutions Company در کل سال ۲۰۱۹ به درآمد ۲.۶۷ تریلیون وان (۲.۲۷ میلیارد دلار) دست پیدا کرده و سود عملیاتی آن نیز ۲۴۶.۸ میلیارد وان (۲۰۹.۸ میلیون دلار) بوده است. درآمد این قسمت در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ به ۶۷۲.۸ میلیارد وان (۵۷۱.۸ میلیون دلار) رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با افزایش ۱۳ درصدی روبرو شده است. در نهایت سود عملیاتی این واحد در سه‌ماهه چهارم نیز ۶۶.۴ میلیارد وان (۵۶.۴ میلیون دلار) اعلام شده که از نگاه ال‌جی علت ثبت نتیجه مثبت در آن بیش از همه چیز به تقاضای قدرتمند برای صفحه‌نمایش‌های دیجیتال پیشرفته و مازول‌های خورشیدی باز می‌گردد.

در پایان لازم به ذکر است که نرخ تبدیل هر دلار آمریکا در گزارش اخیر ال‌جی برابر با ۱,۱۷۶.۵۷ وان کره جنوبی (KRW) در نظر گرفته شده است.

برچسب ها :
mobile.ir

درباره آریا پارسا

چند ساله که برنامه نویسی می کنم. به دنیای دیجیتال و وب بسیار علاقه مندم و سعی می کنم هر روز در دیجی وبی مطالب مفیدی را برای شما دوستان ارسال کنم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *