مک لارن P1 GTR-18 با تیونینگ لانزانته رونمایی شد

مک لارن P1 GTR-18 با تیونینگ لانزانته رونمایی شد

مدل P1 GTR یکی از ابرخودرو‌های کمیاب مک‌لارن است که به‌صورت محدود و به ‌تعداد ۵۸ دستگاه از آن ساخته شد. این خودرو مک‌لارن با تیونینگ لانزانته خاص‌تر شده است. این تیم مسابقه‌ای بریتانیایی به‌تازگی ۶ نسخه از مدل GTR مک‌لارن P1 را تیون کرده است و با نام P1 GTR-18 عرضه می‌کند.

مک‌لارن P1 GTR با تیونینگ لانزانته بدنه‌ی کشیده‌تری دارد. این خودرو سوپراسپرت طولش بیشتر شده است و از کیت‌ آیرودینامیک بدنه بهره می‌برد. لانزانته از اسپلیتر جدید جلو و یک باله‌ی عقب متفاوت برای تولید نیروی عمودی (Downforce) استفاده کرده است. البته متفاوت‌ترین ویژگی این محصول هیبریدی ظاهر آن است. هر ۶ محصول لانزانته از مدل قدیمی F1-GTR الهام گرفته‌اند؛ مک‌لارنی که با همراهی تیم مسابقه لانزانته، در مسابقات دهه‌ی ۱۹۹۰ ازجمله لمانر ۱۹۹۵ مدال‌آفرین شد.

مک‌لارن P1 GTR-18

مقاله‌های مرتبط:

لانزانته P1 GTR-18 از طراحی مشابهی با F1-GTR تیم مک‌لارن‌گلف بهره می‌برد که آخرین نسخه‌‌ای بود که همراه لانزانته در مسابقات حضور داشت. کد رنگ‌هایی که برای بدنه محصول جدید به‌کار رفته، دقیقا مانند مدل قدیمی است. حتی فیبرکربنی که در محصول لانزانته دیده می‌شود، با نمونه‌ی استفاده‌شده در مک‌لارن P1 فرق دارد و مشابه F1 قدیمی است. البته لانزانته ویژگی‌هایی نیز به محصول خود اضافه کرده است. برای مثال، هد‌ستی هم‌رنگ با بدنه ارائه می‌شود که به‌کمک آن، هنگام رانندگی در پیست راننده قادر خواهد بود با سرنشین صحبت کند. همچنین، یک جفت محفظه‌ی سفارشی کوچک و کلید‌های طرح فیبرکربن نیز از امکانات آن است.

جزئیاتی از قدرت محرکه‌ی این خودرو ارائه نشده است؛ اما ۹۸۶ اسب‌بخاری که موتور ۳/۸ لیتری V8 مک‌لارن به‌همراه پیشرانه‌ی الکتریکی تولید می‌کند، کافی به‌نظر می‌رسد. مک‌لارن P1 GTR استاندارد سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر‌بر‌ساعتش ۲/۴ ثانیه طول می‌کشد و حداکثر سرعتش نیز ۳۶۰ کیلومتر‌برساعت است. این سوپراسپرت هیبریدی مک‌لارن در سال ۲۰۱۵ با قیمتی بیش از سه‌میلیون‌ دلار عرضه می‌شد. قیمت نسخه‌ی تیونینگ لانزانته اعلام نشده است؛ اما طبیعی است که قیمت ارزانی نخواهد داشت.

مک‌لارن P1 GTR-18

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *