تویوتا به‌دنبال توسعه تحقیقات درزمینه فناوری بلاک چین در صنعت خودروسازی

تویوتا به‌دنبال توسعه تحقیقات درزمینه فناوری بلاک چین در صنعت خودروسازی

شرکت خودروسازی تویوتا و شرکت خدمات مالی تویوتا خبر راه‌اندازی «سازمان مجازی گروه متقابل» را منتشر کردند که به‌عنوان آزمایشگاه بلاک چین تویوتا شناخته می‌شود. طبق اطلاعیه‌ی منتشرشده، این گروه از محققان از فروردین سال گذشته فعالیتشان را همراه‌با سایر شرکت‌های تابعه‌ی تویوتا آغاز کرده‌اند. کارشناسان این گروه می‌کوشند اپلیکیشن‌های برپایه‌ی بلاک چین در خودروها را بهتر درک و بررسی کنند.

تویوتا در اطلاعیه‌ی مطبوعاتی خود گفته است:

بلاک چین فناوری پایه‌ای برای پشتیبانی ارتباط افراد و کسب‌وکارها بدون هیچ حدومرزی است که درعین‌حال، امنیت و ایمنی را فراهم می‌کند.

تویوتا برنامه دارد راهکارهای احتمالی استفاده از بلاک چین در برخی حوزه‌های اساسی مثل ایجاد پشتیبانی مدیریت زنجیره‌ای و پویا برای ساختن ارزش‌هایی در آینده با استفاده از «جمع‌آوری دانش فنی» و «ارائه‌ی راه‌حل» برای برنامه‌های مختلف در صنعت خودروسازی فراهم کند و معتقد است زمان‌بندی ارائه‌ی این برنامه برای شرکت بیش ‌از هرچیز اولویت دارد.

مقاله‌های مرتبط:

این برنامه بخشی از سرمایه‌گذاری مداوم تویوتا در فناوری بلاک‌چین به‌شمار می‌رود که هدف آن قراردادن شرکت به‌عنوان پیشرو این صنعت است. این مهم وقتی دست‌یافتنی خواهد بود که تویوتا بتواند پلتفرمی طراحی کند که عمیقا با اینترنت اشیاء (IoT) و فناوری‌ها و نرم‌افزارها درآمیخته است و همچنین افزایش امنیت با ارائه‌ی برخی پشتیبانی‌های زنجیره‌ای را نیز پوشش دهد.

تویوتا گفت:

با ویژگی‌هایی مثل Tamper-Resistance و Fault-Resistance، فناوری بلاک‌چین می‌تواند منافذ امن اشتراک‌گذاری داده بین دستگاه‌های مختلف را ازطریق بهبود سطح اطمینان اطلاعات شناسایی کند.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *