دنیای بعد از ویروس کرونا را در جشنواره طراحی مجازی ببینید

دنیای بعد از ویروس کرونا را در جشنواره طراحی مجازی ببینید

کارشناسان تغییر و تحولات روزانه جامعه ، متصدیان ، معماران و چند جمع دیگر برای اولین باز برای یک کنفرانس طراحی آنلاین جهانی در دنیا گرد هم می آیند. موضوع؟ وضعیت جهان پس از شیوع ویروس کرونا.

ویروس کرونا اپیدمی است که نه تنها سلامت انسان و روابط اجتماعی او را تحت تاثیر قرار داده است بلکه دیگر حوزه‌های مهم زندگی را نیز دست خوش تغییر ساخته و مشخص نیست وضعیت کنونی جهان تا چه زمان ادامه خواهد یافت و آیا انسان‌ها قادر به هماهنگ‌سازی زندگی خصوصی،کاری و اجتماعی خود با شرایط حال حاضر برای طولانی مدت هستند یا خیر؟

اکنون پس از ۴ ماه از شروع گسترش بیماری کرونا در چین و سایر کشورهای جهان، مردم به شکل کم سابقه‌ای در تاریخ، خود را تحت تاثیر ویروسی همه‌گیر در جهان مشاهده می‌کنند و به صورت اجباری باید تعداد زیادی از رفتارهای خود در هنگام برقراری ارتباط با دیگران و رفع نیازهای روزمره انسانی را تغییر دهند.

احتمال اندکی وجود دارد که همه گیری فعلی ویروس کرونا ، وضعیت تمدن ها در سراسر جهان را برای همیشه تغییر دهد. از کار در خانه و رعایت فاصله اجتماعی گرفته تا کسب و کار‌ها و تحویل محصولات آنلاین، اکنون جهان ما در حال تجربه‌ی یک طلوع جدید در سبک زندگی است.

جشنواره جالب طراحی مجازی برای دنیای پساکرونایی

لی ادلکورت (Li Edelkoort)، کارشناس تغییر و تحولات روزانه جامعه، در اظهار نظری همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا و همچنین تغییر سبک زندگی مردم را امیدی برای جهان شمرد و اعتقاد داشت که مردم نمی‌خواهند اوضاع زندگیشان در خیلی از زمینه‌ها همانند اوضاع قبل از شیوع ویروس کرونا باشد. این کارشناس پیشرو در زمینه تغییر و تحولات جهان در پیامی در تاریخ ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین)، از اولین جشنواره طراحی مجازی پرده برداشت، این جشنواره یک برنامه یک ماهه مکالمات آنلاین، سخنرانی ها ، فیلم ها و راه اندازی محصولات جدید خواهد بود.

این رویداد دیجیتالی ، که تا ۱۵ ماه (۲۶ اردیبهشت) می برگزار می شود، به طور مداوم در حال تحول است زیرا سازمان‌دهندگان این جشنواره هر روز سخنرانان، مصاحبه ها و فیلم های جدیدی به این جشنواره اضافه می کنند. هدف جشنواره طراحی مجازی روشن است، جمع آوری متفکران و دست اندرکاران که دنیایی پس از همه گیری شیوع ویروس کرونا شکل می‌گیرد را به تصویر بکشند و در درک و پی بردن به واقعیت آن به ما کمک کنند.

در حال حاضر ، یکی از طراحان مشهور آلمانی یعنی اریک اسپایکرمن (Erik Spiekermann)، معمار ایتالیایی فابیو نومبر (Fabio Novembre) و طراح مد آوانگارد آیریس ون هرپن (Iris van Herpen) در یک کنفرانس مجازی به منظور بهبود فضای شهری شرکت خواهند کرد و رون آراد (Ron Arad)، طراح مشهور اسرائیلی، یک نسخه دیجیتالی از نمایشگاه LA خود را ارائه خواهد کرد.

این روزها کرونا موجب شد تا دنیا به محیط دیگری تبدیل شود و بیشتر مردم در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. قرنطینه‌ای که موجب عدم شیوع این ویروس همه گیر جهانی بوده و اگرچه تا زمانی که واکسن آن پیدا نشود، همچنان بشر با آن درگیر خواهد بود و نباید انتظار داشت که بزودی همه چیز همانند قبل خواهد شد. در هر صورت باید انتظار تغییر و تحولات قابل توجهی در اقتصاد و سایر موارد در دنیای پساکرونایی باشیم.

در قرن‌های قبل نیز ویروس‌های همه گیری آشکار شدند و کرونا اولین آن نیست. اما همه گیری این ویروس بیش از ویروس‌های قبلی بوده و درصد مرگ و میر کمتری هم دارد.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *