رقیب بنتلی بنتایگا، کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند در راه است

رقیب بنتلی بنتایگا، کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند در راه است

شرکت کرایسلر یکی از برندهای زیرمجموعه کمپانی فیات-کرایسلر بوده که در سبد محصولات آن می‌توان شاهد مدل‌هایی در سگمنت متنوع بود. براساس گزارش تازه انتشاریافته، کرایسلر درصدد است تا براساس سدان کرایسلر ۳۰۰ یک شاسی بلند لوکس توسعه دهد. شاسی بلندی که در صورت تولید شدن، به رقیب جدی بنتلی بنتایگا تبدیل خواهد شد. به تازگی Kleber Silva از هنرمندان فعال رسانه‌ای، تصویر رندری از کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند منتشر کرده که آن را با شاسی مازراتی لوانته نشان می‌دهد.

به نوعی این هنرمند با الگوبرداری از شاسی، خودرو لوانته مازراتی به طراحی کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند پرداخت. اگر کرایسلر چنین طراحی را برای محصولات آینده خود در نظر گیرد، بدون شک مورد توجه قرار خواهد گرفت و با مدل معمولی از برند ایالات متحده رو به رو نیستیم. کرایسلر ۳۰۰ در بازار امریکا یک سدان محبوب بوده و اگر شاهد معرفی مدل شاسی بلند آن باشیم، قطعا جلوه طراحی جذابی خواهد داشت. چراغ‌های جلو آن برگرفته از کرایسلر ۳۰۰ مدل ۲۰۱۹ است و در بخش عقب هم سعی شده از چراغ‌های همین سدان الگوبرداری شود. ترکیب طراحی کرایسلر ۳۰۰ و مازراتی لوانته چهره جالبی به شاسی بلند کرایسلر ۳۰۰ بخشیده است.

رینگ‌های آلومینیومی براق ۲۰ اینچی با حاشیه کم در کنار اگزوز چهارگانه فیبرکربنی، جذابیت بسیاری به طراحی کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند بخشیده است. در تصاویر رندر نمی‌توان اطلاعات دیگری کسب کرد و نمی‌دانیم آیا کرایسلر چنین طراحی را برای شاسی بلند کرایسلر ۳۰۰ در نظر خواهد گرفت یا خیر. تاکنون تصاویر رسمی از این مدل فاش نشده و تصاویر رندر نیز ساخته ذهن هنرمند است و نمی‌توان آن را رسما چهره حقیقی و نهایی مدل موردنظر دانست. پیش بینی می‌شود کرایسلر در صورت کسب چراغ سبز برای تولید چنین مدلی از پیشرانه قدرتمند هشت سیلندر HEMI با ظرفیت ۵.۷ لیتر که توانایی تولید ۳۶۳ اسب بخار قدرت را داراست، بهره گیرد.

کرایسلر ۳۰۰ شاسی بلند بزودی از راه می رسد

به طور استاندارد کرایسلر ۳۰۰ دارای پیشرانه شش سیلندر ۳.۶ لیتری ۲۹۲ اسب بخاریست و اگر چنین مدلی که به عنوان شاسی بلند محسوب می‌شود، از راه برسد، باید انتظار مدلی قدرتمندتر را داشت. استفاده از پیشرانه Hemi گزینه بسیار مناسبی برای شاسی بلند آینده کرایسلر ۳۰۰ است و دارای گیربکس هشت سرعته اتوماتیک است که در نسخه ۳۰۰C هم شاهد استفاده آن بودیم.

ناگفته نماند کرایسلر ۳۰۰ با قیمت پایه ۲۹ هزار دلار راهی بازار می‌شود. پیش بینی می‌شود بزودی شاهد معرفی مدل‌های بیشتری توسط کمپانی امریکایی باشیم و SUV مورد اشاره می‌تواند یک نسخه برجسته باشد. کرایسلر در نظر دارد تا بر سبد محصولات خود با افزودن مدل‌های جدید، نظر مخاطب را جلب کند. ناگفته نماند در حال حاضر تاییدیه‌ای از سوی کرایسلر اعلام نشد که بزودی شاهد معرفی نسخه شاسی بلند کرایسلر ۳۰۰ هستیم. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود که چه طراحی و مشخصه‌هایی را در این خودرو توانمند به کار گرفته خواهد شد.

منبع

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *