عینک هوشمند اپل تا سال ۲۰۲۲ از راه نمی رسد

عینک هوشمند اپل تا سال ۲۰۲۲ از راه نمی رسد

در ماه‌های گذشته شایعات بسیاری پیرامون عینک هوشمند شرکت کوپرتینویی اپل منتشر شد. شایعاتی که خبر از توسعه یک عینک هوشمند AR توسط کمپانی اپل می‌دادند و حال به نظر می‌رسد که این موضوع صحت داشته باشد. البته نباید به هر شایعه‌ای اشاره داشت و برخی از آنها خبر کذبی بیش نیستند. اما بیشتر این دسته از شایعات به حقیقت تبدیل می‌شوند و چندان نباید آنها را کذب محض دانست.

براساس گزارش تازه انتشاریافته، تحلیلگران معتقد هستند اپل تا سال ۲۰۲۲ برنامه‌ای برای معرفی این عینک هوشمند ندارد. عینک واقعیت افزوده‌ای که بسیاری آن را الگوبرداری شده از گوگل گلس می‌دانند.

البته عینک هوشمند گوگل گلس در ابتدا دهه راهی بازار شد و قیمت بسیاری هم برای آن در نظر گرفته شده بود. اما این پروژه برای گوگل ضرری بیش نبود و نتوانست به موفقیت خاصی دست یابد. در این بین سال‌هاست گفته می‌شود اپل هم روی پروژه عینک AR هوشمند خود مشغول کار است اما به دلیل تردید داشتن برای زمان معرفی آن، تاکنون اقدامی جهت رونمایی این عینک نداشته است.

به گزارش وب سایت MacRumors، به نقل از Ming-Chi Kuo ، این هدست یا عینک واقعیت افزوده با نام Apple AR معرفی خواهد شد. بنابراین یک گزینه خاص در میان سایر عینک‌های هوشمند موجود است. بدون شک اگر اپل چنین محصولی را در آینده نزدیک معرفی کند، مورد تعجب طرفداران قرار خواهد گرفت. زیرا پیش بینی نمی‌شد در آینده عینک هوشمندی از سوی برند کوپرتینویی معرفی شود.

عینک هوشمند اپل بزودی از راه خواهد رسید

پیش از این شایعه شد که تا سال ۲۰۲۰ اپل به معرفی چنین عینکی خواهد پرداخت. حال دو سال به این تاریخ اضافه شد و همچنان شاهد انتشار شایعه هستیم. به گزارش وب سایت DigiTimes، اپل تا دو سال آینده برنامه‌ای برای ارائه یک عینک هوشمند واقع افزوده نداشته و سال‌هاست که شایعاتی پیرامون این عینک منتشر می‌شود. بلومبرگ پیشتر گزارش داد که حتی ممکن است این تبلت در سال ۲۰۲۳ معرفی شود و از آنجایی که محصولات مهم دیگری در دست توسعه هستند، اپل هیچ عجله‌ای برای معرفی این گجت پوشیدنی ندارد.

بنابراین ممکن بوده تاخیر طولانی در معرفی این عینک هوشمند به وجود بیاید. عینک هوشمند محصولات جدیدی نیستند و سال‌هاست شرکت‌هایی نظیر گوگل و امسال روی پروژه مشابه فعالیت کردند. البته عینک هوشمند گوگل گلس در ابتدا دهه راهی بازار شد و قیمت بسیاری هم برای آن در نظر گرفته شده بود. اما این پروژه برای گوگل ضرری بیش نبود و نتوانست به موفقیت خاصی دست یابد. در این بین سال‌هاست گفته می‌شود اپل هم روی پروژه عینک AR هوشمند خود مشغول کار است اما به دلیل تردید داشتن برای زمان معرفی آن، تاکنون اقدامی جهت رونمایی این عینک نداشته است.

یکی از منابع نزدیک به اپل پیشتر بیان داشت احتمال دارد در اوایل سال ۲۰۲۱ این شرکت کوپرتینویی بخواهد به معرفی عینک مورد اشاره بپردازد و تاخیری را در معرفی آن نداشته باشد. در هر صورت باید منتظر ماند تا مشخص شود این کمپانی برای معرفی عینک جدید چه برنامه دارد.

منبع

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *