۵ نکته درباره نسل جدید کیا سورنتو که باید بدانید

۵ نکته درباره نسل جدید کیا سورنتو که باید بدانید

شرکت کیا اخیرا نسل جدید شاسی بلند محبوب سورنتو ۷ نفره خود را با تغییراتی شگفت انگیز معرفی کرد. خودرویی که شاید در پلتفرم شباهتی به نسل پیشین داشته باشد اما در طراحی هیچ وجه اشتراکی جز ابعاد بزرگ پیدا نیست.

سورنتو در نسل جدید بروزرسانی شده تا نیاز افرادی که خانواده پرجمعیت و اهل سفری دارند را به سادگی برآورده سازد. این شاسی بلند ابعاد کوچکی نداشته و کیا برای آن که بتواند ۷ صندلی در آن جای دهد کمی ابعاد بزرگ را برای این مدل در نظر گرفته است.

در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۲۰ که به صورت آنلاین برخی شرکت‌های خودروساز محصولات جدید خود را معرفی کردند، رونمایی شد. متاسفانه شیوع ویروس کرونا موجب گشته تا بسیاری از رویدادها کنسل شوند، رویدادی که باید آنها را مهم دانست اما جان شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان ارزش بیشتری دارد.

سورنتو با تغییر چهره و ساختاری که پیدا کرده، نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند. بنابراین نباید به سادگی از کنار چنین شاسی بلند بزرگ اندام و جذابی عبور کرد. کیا سعی کرده از پلتفرم مشترک با هیوندا در ساخت سورنتو بهره گیرد. خودرویی که در این مطلب قصد داریم با ۵ نکته مهم پیرامون آن آشنا شویم. اگر تمایل دارید شاسی بلندی چون سورنتو ۲۰۲۰ را خریداری کنید، بهتر است این ۵ نکته را بدانید تا در صورت تمایل خرید این گزینه را حتمی سازید.

ناگفته نماند که سورنتو ۲۰۲۰ در بازارهای مختلفی چون آسیا، خاورمیانه، آمریکا و اروپا عرضه خواهد شد و قرار نیست اختصاص به بازار خاصی داشته باشد.

۱- طراحی و بیرونی با ابعاد بدنه

سورنتو در نسل جدید کمی بزرگ و پهن پیکرتر از نسل قبل شده است. سورنتو در بحث ابعاد بزرگ است و نسبت به اشکودا کودیاک ابعاد آن بلند و بزرگ‌تر تلقی می‌شود. این شاسی بلند در طول ۴۸۱۰ میلیمتر، در عرض ۱۹۰۰ میلیمتر و فاصله دو محور آن ۲۸۱۵ میلیمتر خواهد بود. بدون شک کیا ابعادی متفاوت نسبت به نسل قبلی سورنتو برای آن در نظر گرفته که به سادگی نظر هر فردی را به خود جلب کند.

سورنتو در نسل جدید بروزرسانی شده تا نیاز افرادی که خانواده پرجمعیت و اهل سفری دارند را به سادگی برآورده سازد. این شاسی بلند ابعاد کوچکی نداشته و کیا برای آن که بتواند ۷ صندلی در آن جای دهد کمی ابعاد بزرگ را برای این مدل در نظر گرفته است.

در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۲۰ که به صورت آنلاین برخی شرکت‌های خودروساز محصولات جدید خود را معرفی کردند، رونمایی شد. متاسفانه شیوع ویروس کرونا موجب گشته تا بسیاری از رویدادها کنسل شوند، رویدادی که باید آنها را مهم دانست اما جان شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان ارزش بیشتری دارد.

۲-قدرت پیشرانه

سورنتو ۲۰۲۰ در چند مدل موتور به فروش خواهد رسید. بنابراین افراد می‌توانند گزینه موردنظر خود را با مطالعه قدرت هر یک از تریم‌ها خریداری کنند. برای مثال نسخه ۱.۶ لیتری TGDi
توربوشارژی وجود دارد که در کنار موتور الکتریکی ۴۴ کیلووات ساعتی قدرت مناسبی تولید خواهد کرد. این مدل از باتری ۱.۴۹ کیلووات ساعتی هم برخوردار است. بنابراین خروجی ترکیبی آن به ۲۳۰ اسب بخار خواهد رسید. بنابراین چنین قدرت موتوری کم نظیر است و با گیربکس شش سرعته اتوماتیک توانایی بالایی دارد. این پیشرانه در کنار گیربکس شش سرعته اتوماتیک یا دستی قرار می‌گیرد.

پیشرانه‌ای که کیا برای سورنتو نسل جدید در نظر گرفته چندین مدل مختلف را دربرمی‌گیرد. کیا پیشرانه ۲.۲ لیتری دیزلی ۲۰۲ اسب بخاری هم تدارک دیده که با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک کلاچ دوگانه همراست.

بنابراین در بحث فنی کیا سعی کرده مشخصات بزرگی در نظر گیرد. بنابراین سورنتو ۲۰۲۰ گزینه برجسته بوده که مشخصات قابل توجهی برای آن در نظر گرفته شده است.

۳-ویژگی ها و کابین داخلی

همانطور که گفته شد کیا سورنتو ۲۰۲۰ کاملا تغییر پیدا کرده و یکی از بخش‌هایی که دستخوش تغییرات بزرگ قرار گرفته، کابین داخلی سورنتو ۲۰۲۰ است. در کنسول میانی صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی قرار دارد و پشت آمپر دیجیتالی نیز دارای یک نمایشگر ۱۲.۵ اینچی است. بنابراین برخلاف مدل قبلی که فاقد نمایشگر میانی بزرگ و پشت آمپر دیجیتالی بوده، با خودرویی رو به رو هستیم که کابینی مدرن برای آن در نظر گرفته شده است.

سیستم سرگرمی کیا با پشتیبانی اپل کارپلی و اندروید اتو هم تدارک دیده شده تا افراد بتوانند به سادگی دستگاه اندرویدی و iOS خود را به شاسی بلند جدید کیا متصل کنند. دریچه کولر طراحی مستطیل شکل افقی با حاشیه نقره‌ای دارد که در کنار تریم چرمی کرمی و قسمت فوقانی داشبورد مشکی رنگ، تریم زیبایی برای بخش کابین سورنتو ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. نسل چهارم سورنتو از نظر داخلی تغییرات بزرگی در آن به وجود آمده که به سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت.

یک نورپردازی ملایم هم در بخش داشبورد و کمی از قسمت درب جلو به کار گرفته شده تا طراحی شبیه به اتومبیل‌های مدرن پیدا کند. کابین داخلی کیا سورنتو ۲۰۲۰ به شکلی توسعه یافته که می‌تواند نظر هر فردی را به خود جلب کند. متریال باکیفیتی برای سورنتو ۲۰۲۰ تدارک دیده شده و افراد قادرند تجربه کاربری جذابی با این مدل داشته باشند. صندلی‌های رنگی از جنس چرم و با ظرفیت حمل ۷ نفر، کابین بزرگی برای کیا سورنتو در نظر گرفته شده است.

هنگامی که به فضای داخلی سورنتو ۲۰۲۰ نگاهی می‌اندازیم شاهد خودرویی مدرن و امروزیی هستیم که می‌تواند جلوه جذابی داشته باشد. البته دست کمی از دیگر رقبا موجود نداشته و نباید آن را مدلی نامطلوب به حساب آورد.

تغییرات داخلی سورنتو ۲۰۲۰ در سطحی بزرگ بوده که هیچ شباهتی به نسل پیشین در آن شاهد نیستید. اگرچه متریال ممکن است شما را به یاد نسل قبل بیاندازد و حتی بهبود هم پیدا کرده است. در جای جای این خودرو پورت USB جهت شارژ و خروجی AC تدارک دیده شده است. بنابراین باید ویژگی‌های داخلی و طراحی کابین Sorento 2020 را بسیار جذاب دانست که نظر هر فردی را به خود جلب می‌سازد.

۴-امنیت

سورنتو ۲۰۲۰ با مجموعه‌ای ویژگی‌های امنیتی همراه شده که قطعا سلامتی سرنشینان را در پی دارد. بنابراین با خودرویی رو به رو هستیم که سطح امنیتی و ایمنی بالایی برای آن در نظر گرفته شد که دست کمی از دیگر رقبا سطح بالا خود ندارد. آنچه این مدل را به گزینه برجسته تبدیل کرده، زیبایی ظاهری، پیشرانه قوی و امنیت بالاست که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت و این مدل را سطح معمولی دانست.

خوشبختانه شرکت کیا با محصولات مدرن و به روزی که ارائه داده اثبات کرده سورنتو ۲۰۲۰ یک مدل معمولی نیست و بیشتر آپشن‌های امنیتی برای آن در نظر گرفته شد. بنابراین با یک مدل معمولی رو به رو نیستیم و قادر است به سادگی امنیت بالایی را برای چندین سرنشین خود فراهم آورد. سورنتو با تغییر چهره و ساختاری که پیدا کرده، نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند. بنابراین نباید به سادگی از کنار چنین شاسی بلند بزرگ اندام و جذابی عبور کرد. کیا سعی کرده از پلتفرم مشترک با هیوندا در ساخت سورنتو بهره گیرد. خودرویی که در این مطلب قصد داریم با ۵ نکته مهم پیرامون آن آشنا شویم. اگر تمایل دارید شاسی بلندی چون سورنتو ۲۰۲۰ را خریداری کنید، بهتر است این ۵ نکته را بدانید تا در صورت تمایل خرید این گزینه را حتمی سازید.

کیا در سورنتو نسل جدید مجموعه‌ای از سیستم‌های پیشرفته رانندگی تعبیه کرده که باید به نظارت بر نقاط کور، کمک به جلوگیری از برخورد نقاط کور، کمک به جلو، خروج از خط، کنترل پایداری الکترونیکی، مدیریت پایداری خودرو مجهز است. جدای از آن، سورنتو همچنین دارای دو سطح فناوری رانندگی خودکار است که کنترل شتاب، ترمز و فرمان را با استفاده از سنسور دوربین و راداری که علائم راهنمایی و رانندگی را کنترل می‌کند فراهم آمده است.

۵-قیمت و پیکربندی

باتوجه به معرفی این شاسی بلند، کیا سعی کرده محصولی ارائه دهد که توانایی حرکتی بالایی دارد و بهترین امکانات به عنوان شاسی بلند بزرگ کیا، در آن تعبیه شد. بنابراین باید سورنتو را گزینه چندان ارزانی ندانست.

کیا هنوز اعلام نکرده است که قیمت نسل چهارم سورنتو دقیقا چقدر است و ما انتظار داریم که از نزدیک به زمان عرضه آن در سه ماهه چهارم امسال، در ایالات متحده آشکار شود. Sorento نسل سوم فعلی با قیمت پایه ۲۶،۹۹۰ دلار و در ایالات متحده با قیمت ۴۱۸۹۰ دلار به فروش می‌رسد. سورنتو مانند دوج دورنگو، فورد اج، هوندا پایلوت، نیسان پثفندر و تویوتا هایلندر در بازارهای خارجی رقبایی دارد.

منبع

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *