بررسی آینده HTML و احتمال ارائه HTML6

بررسی آینده HTML و احتمال ارائه HTML6

HTML زبان نشانه گذاری متن و به صورت اسکریپتی است که اسکریپت هایش پس از تحلیل روی بروزر کاربر، ساختار و متن یک سایت را تشکیل می­دهد .
از پیشرفت های صنعت طراحی وب که اثر شگرفی روی کار طراحی سایت داشته است می توان به معرفی HTML5 اشاره کرد. این نسخه نوین (HyperText Markup Language) عناصر جدیدی مانند ورودی فرم های جدید و چند خصوصیت پیشرفته جهت ساخت وب اپلیکیشن ها و … را در اختیار طراحان سایت گذاشته است .پس از ورود HTML5 تقریبا همه طراحان از آن استفاده می کنند. سوال اینجاست که آیا HTML6 هم ارایه خواهد شد؟

حالت و مشخصات ساختار HTML

زمانی که نسخه جدیدی از HTML منتشر می شود که خصوصیات و امکانات مورد نظر طراحان وب را ندارد، باید انتظار انتشار نسخه بعدی را بکشند که این مساله، باعث به ثمر نرسیدن طرح مطلوبشان می شود .با ورود HTML5 ، این مدل از پیشرفت نسخه های HTML و توسعه آن پایان یافت و پس از آن دیگر توسعه این زبان به شکل قبل نخواهد بود و خصوصیات جدید و پیشرفت های بعدی آن به همین نسخه افزوده می­شود. در حقیقت ممکن است دیگر نسخه بعدی از این زبان منتشر نشود .
در واقع HTML5 آخرین نسخه از HTML است و من بعد این فن آوری تنها با نام HTML خوانده خواهد شد و به محض افزوده شدن امکان جدیدی به آن، منتشر خواهد شد و به HTML افزوده می­ گردد.

HTML6 در طراحی سایت

دیگر شاهد انتشار نسخه های بعدی این زبان به صورت رسمی و شماره بندی شده نخواهیم بود و از سوی دیگر امکانات جدید این زبان در آینده به صورت آنی به آن افزوده و آماده استفاده خواهند شد. لذا نبودن HTML6 ، به معنای توقف پیشرفت این فن آوری نمی باشد.
مطمینا پیشرفت های تازه زبان HTML امکان پیشرفت و ارتقا را دارد و فقط برچسب شماره بندی (مثلا (HTML6 روی پیشرفت های بعدی این فن آوری نخواهد بود .زبان HTML که فعلا مورد استفاده است، در حقیقت دیگر HTML5 نیست، ولی به علت رایج بودن این اصطلاح بین طراحان وب، همچنان این واژه را برای بیان استفاده شان از جدیدترین امکانات فن آوریHTML به کار می برند و همچنان در آگهی های فرصت شغلی دیده می شود جهت استخدام یک توسعه دهنده قالب وب سایت عبارت ” مسلط به HTML5 ” نوشته می شود. در صورتی که با در نظر گرفتن آنچه گفته شد و در نظر گرفتن مدل فعلی توسعه آن بعد از HTML5 که به مدل توسعه آنی تغییر کرده، داشتن مهارت به کار بگیری درست از فن آوری HTML در امر طراحی و توسعه وب، صحیح و مناسب است.

مطالعه بیشتر در زمینه تکنولوژی HTML در طراحی سایت

برای علاقه مندان به کار درخصوص وب و طراحی سایت ، برای آغاز کار و یادگیری مهارت های بنیادین در این تخصص اول فراگیری تکنولوژی HTML را توصیه می کنیم. جهت مطالعه درخصوص این زبان، سایت جهانی استانداردهای وب به آدرس www.w3.org توصیه می شود و برای یادگیری اسکریپت هایش از وب سایت های آموزشی موجود مثل w3schools.com , beyamooz.com , codeacademy.com , … به صورت رایگان بهره مند گردید.

بیشتر بخوانید :

شرکت های بزرگ طراحی سایت را بیشتر بشناسید

انواع روش های طراحی سایت را بدانید !

بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت حرفه ای

بهترین شرکت طراحی سایت را بشناسید

بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *