آی مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده اپل امسال معرفی می شود

آی مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده اپل امسال معرفی می شود

شرکت اپل هر سال نسل جدیدی از سیستم‌های خود را معرفی و عرضه می‌دارد. برای سال ۲۰۲۰ نیز چندین مدل مختلف تدارک دیده که هر یک در نوع خود برجسته هستند و مدل‌هایی ارزنده از سوی برند کوپرتینویی شناخته می‌شوند. پیشتر شایعه شد اپل قصد دارد بزودی یک آی مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده را معرفی کند که دارای مشخصات سخت افزاری برجسته است و ویژگی‌های بزرگی هم برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

این آی مک که حقیقت سیستم رایانه‌ای یکپارچه اپل محسوب شده، نه تنها طراحی بهبودیافته برای آن در نظر گرفته خواهد شد، بلکه سخت افزاری قابل توجه هم روی این سیستم مشاهده خواهیم کرد. برند کوپرتینویی همیشه سعی داشته نظر مخاطبان و کاربران خود را جلب سازد. آی مک ۲۴ اینچی جدید نیز از این  قاعده مستثنی نبوده و انتظار داریم ویژگی‌های ظاهری و سخت افزاری بروزرسانی شده روی آن مشاهده کنیم.

آی مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده اواخر سال عرضه می شود

گذشته از آن اپل درصدد است تا پردازنده AMD را به جای اینتل روی این سیستم جدید به کار گیرد. سیستمی که با جدیدترین نسل چیپ ای ام دی قطعا عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. پیشتر شایعه شد که همکاری اینتل و اپل به پایان رسید و دیگر قرار نیست محصولات این شرکت را با چیپ اینتل شاهد باشیم. گزارش قبلی نشان داده که این کمپانی درصدد است اولین رایانه شخصی مجهز به چیپ ARM را با آی مک شروع کند.

مینگ چی کو تحلیلگر برجسته صنعت معتقد بوده که در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ باید در انتظار معرفی آی مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده و جدید باشیم. در رویداد WWDC 2020 اپل تاکید داشته که با استفاده از پردازنده ARM، می‌توان چیپ دلخواهی داشت و سیستم کم مصرف و پربازدهی ایجاد کرد. مک‌های اپل با پردازنده ARM از اواخر سال جاری راهی بازار خواهند شد و البته نباید انتظار عملکرد بزرگی داشت. گزارش قبل افزود که مک بوک پرو ۱۳ اینچی ممکن است یک رایانه شخصی مبتنی بر ARM به حساب بیاید. در رویداد WWDC 2020 شاهد معرفی هیچ سخت افزاری نبودیم و قالبا روی محصولات نرم افزاری تمرکز شد.

کو افزود سال جاری یک آی مک ۲۴ اینچی همراه با مک بوک پرو ۱۳ اینچی معرفی خواهند شد که چیپ ARM دارند. با این حال، وی اظهار داشت که اپل به احتمال زیاد iMac‌های مبتنی بر پردازنده Intel موجود را در سه ماهه سوم سال بروزرسانی خواهد کرد و کاملا قصد جدایی از اینتل را ندارد. این که آیا طراحی مجدد بخشی از ویژگی خواهد بود یا خیر، هنوز هم مشخص نیست، بنابراین باید این گزارش را یک شایعه دانست و حقیقت ندارد.

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *