حضور شرکت هواوی در لیست ۱۰ شرکت برتر نوآور جهان

حضور شرکت هواوی در لیست ۱۰ شرکت برتر نوآور جهان

به گزارش زوم تک به نقل از گروه مشاوران بوستون شرکت هواوی در لیست ۱۰ شرکت نوآور جهان قرار گرفت ، براساس این گزارش کمپانی هواوی رتبه ششم را در بین شرکت های نوآور جهان از آن خود کرده است. 

حضور هواوی در لیست شرکت های نوآور جهان

 «گروه مشاوران بوستون» (BCG) یکی از شرکت های مشاوره کسب و کار در آمریکا است این شرکت در ایالت بوستون قراردارد ، این موسسه در روز های گذشته گزارشی را منتشر که که در این گزارش هواوی رتبه ششم شرکت های نوآور جهان را از آن خود کرده است.

طبق این گزارش هواوی موفق شده رشد چشم‌گیر چهل و دو پله‌ای را تجربه کند و بالاتر از شرکت‌هایی چون IBM، سونی، فیس‌بوک، سیسکو و حتی تسلا قرار بگیرد. 

شرکت هوآوی از سال ۲۰۱۴ تاکنون در لیست ۵۰ شرکت نوآور از نگاه ‌BCG رتبه داشته است، اما این نخستین بار است که این شرکت موفق شده به جایگاه ۱۰ شرکت نخست راه پیدا کند. 

یکی از معیارهای حضور در این لیست، بررسی حضور شرکت‌ها در بازارهایی غیر از بازار داخلی کشورشان است که هوآوی در این زمینه عملکرد مثبتی دارد. از سوی دیگر هوآوی به‌ عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی، سالانه بیش از ۱۰ درصد از درآمد خود را به تحقیق و توسعه اختصاص می‌دهد که میزان این سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۹ به ۱۳۱.۶۵۹ میلیون یوآن رسیده که شامل ۱۵.۳ درصد از درآمد کل هوآوی است.

هوآوی فقط برای تکنولوژی نسل پنج (۵G) در دهه گذشته بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده که همین سرمایه‌گذاری باعث شده تا هوآوی در حوزه نسل پنج به‌عنوان رهبر جهانی این تکنولوژی شناخته شود. 

علاوه بر فعالیت‌های مخابراتی، هوآوی در سال‌های اخیر در بخش محصولات تجاری نیز سبد کالایی خود را متنوع کرده است. جدا از گوشی‌های هوشمند، هوآوی در حوزه تولید چیپست‌های Kirin، ساعت‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ و تبلت در حوزه سخت‌افزاری رشد قابل توجهی داشتند. در حوزه نرم‌افزاری نیز هوآوی سرویس‌های موبایلی هوآوی را با موفقیت عرضه کرده و همچنین رابط کاربری اختصاصی خود یعنی EMUI را با نوآوری‌های جدیدی تکمیل کند. 

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *