سرفیس پرو اکس جدید با پردازنده Snapdragon 8cx Plus کوالکام در راه است

سرفیس پرو اکس جدید با پردازنده Snapdragon 8cx Plus کوالکام در راه است

شرکت مایکروسافت هر سال نسل جدیدی از دستگاه‌های سرفیس خود را معرفی می‌کند. برای سال ۲۰۲۰ نیز برنامه‌ای در سر داشته و قصد دارد به معرفی تبلت هیبریدی سرفیس پرو اکس با پردازنده Snapdragon 8cx بپردازد. هفته گذشته، ما گزارش دادیم که Qualcomm ممکن است در حال کار بر روی نسخه bumped از پلتفرم محاسباتی Snapdragon 8cx با نام Snapdragon 8cx Plus باشد. اکنون، بنچمارک‌هایی منتشر شد که این چیپ روی سرفیس پرو اکس قرار دارد.

گویی مایکروسافت می‌خواهد سرفیس پرو اکس با این پردازنده ARM راهی بازار کند. چیپی که مصرف باتری به شدت پایینی داشته و باید آن را گزینه برجسته دانست. این پردازنده در واقع نسخه ارتقایافته اسنپدراگون ۸سی ایکس سال گذشته بوده و عملکردی بهتر از نسخه پیشین دارد. با امتیاز ۷۸۹ در بخش تک هسته و ۳،۰۹۲ در بخش چند هسته، این پردازنده به نام OEMSR OEMSR Product Name DV نامیده می‌شود و دارای پردازنده هشت هسته‌ای ۳.۱۵ گیگاهرتزی است، دقیقاً مانند افشا Snapdragon 8cx Plus ، به همراه رم ۱۶ گیگابایتی. برای مقایسه ، Surface Pro X استاندارد امتیاز ۷۷۰ را در تست تک هسته و ۳،۰۳۷ در تست چند هسته دریافت کرده است.

بنابراین باید بیان داشت که سرفیس پرو اکس با چیپ مورد اشاره اسنپدراگون گزینه قابل توجهی بوده که می‌تواند تجربه کاربری بهتری رقم بزند. اگرچه پیداست مایکروسافت می‌خواهد Surface Pro X را با پردازنده Snapdragon 8cx Plus راهی بازار خواهد کرد. این چیپ پردازشی عملکردی به مراتب بهتر نسبت به نمونه قبل داشته و باید انتظار داشته باشیم که مایکروسافت در آینده نزدیک سرفیس پرو اکس را با این چیپ همراه سازد.

پردازنده Snapdragon 8cx Plus کوالکام قوی تر از همیشه

تا اواخر سال گذشته محصولات سرفیس مایکروسافت انحصارا با پردازنده اینتل عرضه شدند و حال مایکروسافت تصمیم گرفت تا چیپ AMD و ARM را برروی سرفیس‌های آینده به کار گیرد. بنابراین باید انتظار داشت که محصولات برجسته‌ای توسط مایکروسافت راهی بازار شوند. جزئیات به شدت محدود بوده و نمی‌دانیم چه برنامه‌ای توسط مایکروسافت در پیش است. Surface Pro X از یک چیپ Microsoft SQ1 استفاده می‌کند که قدرتی بیش از Snapdragon 8cx با سرعت فرکانس بالاتر در بخش CPU و GPU ندارد. به نظر می‌رسد که این بنچمارک از نسخه جدید ۸cx Plus برخوردار است، بنابراین مایکروسافت نه تنها نام تجاری سفارشی خود را نخواهد داشت، بلکه پیشرفت خاصی میان SQ1 و نسخه پلاس وجود ندارد اما نسخه استاندارد تا نسخه پلاس اختلافی دارند.

در واقع، برای یک بروزرسانی مناسب Surface Pro X ، ما باید منتظر بمانیم تا کوالکام نسخه بروزرسانی مناسب Snapdragon 8cx را معرفی کند، و اگر Snapdragon 8cx Plus معرفی کند یک گزینه برجسته است. گویی مایکروسافت می‌خواهد سرفیس پرو اکس با این پردازنده ARM راهی بازار کند. چیپی که مصرف باتری به شدت پایینی داشته و باید آن را گزینه برجسته دانست. این پردازنده در واقع نسخه ارتقایافته اسنپدراگون ۸سی ایکس سال گذشته بوده و عملکردی بهتر از نسخه پیشین دارد.

منبع

درباره رزیتا اکبری زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *