پیشرانه‌ V8 شورولت با تیونینگ ۱،۱۵۰ اسب‌بخاری معرفی شد

پیشرانه‌ V8 شورولت با تیونینگ ۱،۱۵۰ اسب‌بخاری معرفی شد

موتورهای آماده‌ی مونتاژ (Crate Engines) محصولاتی هستند که به‌صورت شرکتی تولید می‌شود و کاربردهایی همچون تعویض موتور خودروها یا بازسازی خودروهای کلاسیک یا مونتاژ خودروهای مسابقه‌ای دارد. خودروسازی شورولت و شرکت کاتِک (Katech) از عرضه‌کنندگان این پیشرانه‌ها هستند.

شرکت کاتِک به مونتاژ موتورها و ساخت خودروهای مسابقه‌ای شهرت دارد و سابقه‌ی درخشانی در ساخت پیشرانه‌ی پرفورمنس V8 جنرال موتور برای تیم مسابقه‌ی کوروت این شرکت دارد. به‌تازگی، کاتِک پیشرانه‌ی آماده‌ی مونتاژ Track Attack LT5 را رونمایی کرده است که براساس پیشرانه‌ی LT5 شورولت ساخته شده و ۴۰ درصد قدرتش افزایش یافته است.

مقاله‌های مرتبط:

پیشرانه‌ی LT5 ازنوع ۶/۲ لیتری V8 سوپرشارژ و با قدرت ۷۵۵ اسب‌بخار، اولین‌بار روی خودرو کوروت ZR1 نسل هفت نصب شد که تا سال ۲۰۱۹ روی خط‌تولید بود. با تیونینگ کاتِک، این موتور ۱،۱۵۹ اسب‌بخار قدرت و ۱،۴۴۱ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. تغییرات یادشده به‌لطف استفاده‌از سوپرشارژ ساخت Magnuson یا بهره‌گیری از سرسیلندر پورت‌شده‌ی خود کاتِک حاصل شده است. درنتیجه، حجم پیشرانه‌ از ۶/۲ لیتر به ۶/۴ لیتر افزایش و نسبت تراکمش نیز کمی بیشتر شده است.

سرسیلندر پورت شده Katech برای موتور هشت سیلندر شورولت

مقاله‌ی مرتبط:

همچنین، شرکت کاتِک از پیستون‌های جدید‌تر ساخت Diamond Pistons به‌همراه سوپاپ‌های مسابقه‌ای در سرسیلندر پورت‌شده استفاده کرده است. جزئیات قیمت این پیشرانه منتشر نشده است؛ هرچند چندان ارزان نخواهد بود. گفتنی است قیمت پیشرانه‌ی استاندارد LT5 شورولت از ۱۸ هزار و ۸۰۰ دلار آغار می‌شود.

پیشرانه‌های بلوک‌کوچک V8 جنرال‌موتورز به‌‌دلیل اندازه‌ی معقول و چگالی قدرت زیاد و دوام مناسب گزینه‌های مناسبی برای تیونر‌های خودرو هستند. این موتورها روی خودروهای مختلفی از برندها و مدل‌های متفاوت نصب می‌شوند و پیشرانه‌ی LT5 شورولت نیز از این قاعده مستثنا نیست.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *