ویندوز ۱۰ بدون مجوز کاربر، نسخه وب اپ آفیس را نصب می‌کند

ویندوز ۱۰ بدون مجوز کاربر، نسخه وب اپ آفیس را نصب می‌کند

 به‌روزرسانی‌های اجباری ویندوز ۱۰ چیز جدیدی نیست که کاربران از آن خبر نداشته باشند. خصوصیتی که دردسرهای زیادی ایجاد می‌کند. به‌تازگی گروهی از کاربران اعلام کرده‌اند که ویندوز ۱۰، نسخه وبِ اپ آفیس را که در مرورگر اج اجرا می‌شود؛ بدون کسب مجوز و به‌اجبار روی کامپیوترها نصب می‌کند. این اقدام تنها محدود به کاربران اینسایدر مایکروسافت نمی‌شود و کاربران معمولی هم این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند.

مقاله‌ی مرتبط:

نسخه وب اپ آفیس رم و منابع مختلف سیستم را به خود اختصاص می‌دهد. تا این لحظه نصب نسخه وب اپ این نرم‌افزار در ویندوز ۱۰ کاملا دلخواه بود؛ اما اکنون به‌صورت اجباری روی سیستم کاربران مختلف نصب شده است.

مایکروسافت هنوز درباره این موضوع صحبت نکرده است و شاید این اتفاق اصلی‌ترین مشکل کاربران باشد. چرا که هیچ دلیلی برای این نصب اجباری دیده نمی‌شود. این احتمال هم وجود دارد که این به‌روزرسانی‌ها برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات امنیتی در سیستم‌عامل ویندوز باشد. اگر کامپیوتر ویندوز ۱۰ شما هم به‌یک‌باره آپدیت و ری‌استارت شد، دلیل آن قطعا یکی از همین به‌روزرسانی‌های اجباری خواهد بود.

اینجا است که متوجه می‌شوید آن‌طور که فکر می‌کردید، کنترل زیادی روی سیستم خود ندارید.

برچسب ها :
زومیتسیستم عامل

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *