به‌زودی دسترسی به اینستاگرام و یوتیوب و بیش از هزار سایت دیگر فقط از مایکروسافت اج امکان‌پذیر می‌شود

به‌زودی دسترسی به اینستاگرام و یوتیوب و بیش از هزار سایت دیگر فقط از مایکروسافت اج امکان‌پذیر می‌شود

چند سال پیش، مایکروسافت پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد؛ اما کاربران همچنان می‌توانستند از این مرورگر قدیمی استفاده کنند. به‌گزارش رسانه‌ی  ZDNet، به‌زودی دسترسی به وب‌سایت‌های مشخصی ازطریق اینترنت اکسپلورر متوقف می‌شود و بیش از هزار وب‌سایت ازجمله توییتر و یوتیوب و اینستاگرام به مرورگر اج هدایت می‌شوند.

احتمال می‌رود تغییر جدید در یک ماه آینده اتفاق بیفتد و پس از کلیک روی وب‌سایت‌ها در مرورگر اکسپلورر، آن‌ها در مرورگر اج باز ‌شوند. این ویژگی مدتی پیش و از نسخه‌ی ۸۴ مرورگر اج آزمایش شده است و احتمالا از نوامبر امسال و هم‌زمان با عرضه‌ی مرورگر اج ۸۷، تغییرات جدید اعمال می‌شود.

ناگفته نماند ۱،۱۵۶ سایت دستخوش تغییر اخیر درنظرگرفته‌شده‌ی مایکروسافت می‌شوند که در بین آن‌ها، نام سایت‌های پرطرفدار ESPN، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام به‌چشم می‌خورد. کاربران پس از بازکردن وب‌سایت‌های مشخص‌شده در مرورگر اینترنت اکسپلورر، با پیامی مبنی‌بر هدایت به مرورگر اج مواجه می‌شوند و از آن‌ها خواسته می‌شود برای دسترسی راحت‌تر، اطلاعات مرورگر اینترنت اکسپلورر را به آن منتقل کنند.

مقاله‌های مرتبط:

چهار سال پیش، مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های ۸ و ۹ و ۱۰ اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد؛ بااین‌حال، تعدادی از کاربران با استفاده از آن‌ها از وب‌سایت‌های مدنظرشان بازدید می‌کردند. مایکروسافت با تغییرات اخیر برای بازکردن برخی سایت‌ها در مرورگر اج، کاربران را به استفاده از مرورگرهای جدید هدایت می‌کند.

چند ماه پیش، مایکروسافت مرورگر اج را مبتنی‌بر کرومیوم منتشر کرد. مرورگر جدید دیدگاه‌های مثبت زیادی دریافت کرده و زک بودن، سردبیر ارشد رسانه‌ی windowscentral، نیز از ۵ امتیاز ۴/۵ را به آن داده است.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *