به نظر می رسد که آی مک پرو برای امنیت مضاعف، مجهز به چیپ T2 خواهد بود

بدون نظر, ۲۲/۰۹/۱۳۹۶, توسط , در آموزش فناوری

در حالی که با نگاهی سطحی به آی مک پرو ممکن است آن را به عنوان نسخه ای بسیار جذاب تر از آی مک معمولی درنظر بگیریم؛ اما این دستگاه نشان دهنده آن بوده که اپل در گفته های خود مبنی بر طراحی محصولی برای کاربران حرفه ای جدی بوده است. شرکت اپل در وب سایت آی مک پرو، چندین لیست مشخصات سخت افزاری را منتشر کرده است؛ اما ویژگی هایی نیز وجود دارند که اپل هیچ اشاره ای به آن ها نکرده است.
براساس توئیتی که توسط وب سایت Cult of Mac و به نقل از کیبل ساسر، یکی از بنیان گذاران کمپانی Panic منتشر شده؛ به نظر می رسد که آی مک پرو با تراشه سفارشی خود با نام T2 به بازار عرضه خواهد شد. براساس اظهارات ساسر، “این تراشه جدید، ابزاری برای ذخیره سازی کلیدهای رمزگذاری شده ای بوده که از ناحیه محرمانه امنیتی به موتور سخت افزاری رمزنگاری موجود در تراشه ارسال می شوند. لذا کلیدهای شما هرگز از تراشه خارج نمی شوند و امکان بازبینی سخت افزاری سیستم عامل، کرنل، بوت لودر، فیرمور و… را فراهم می کنند (این ویژگی می تواند غیرفعال شود).” به خاطر داشته باشید که این اولین باری نیست که اپل از تراشه های محرمانه و ایمن …

درباره آریا پارسا

چند ساله که برنامه نویسی می کنم. به دنیای دیجیتال و وب بسیار علاقه مندم و سعی می کنم هر روز در دیجی وبی مطالب مفیدی را برای شما دوستان ارسال کنم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *