فیسبوک قابلیت حذف پیام را در دسترس عموم قرار می‌دهد

فیسبوک قابلیت حذف پیام را در دسترس عموم قرار می‌دهد

طی روزهای اخیر، فیسبوک مدام در حال تلاش برای حفظ اعتماد کاربران و رهایی از معضل یا رسوایی به وجود آمده در خصوص موضوع کمبریج آنالیتیکا بوده است. از جمله اقدامات فیسبوک، عذرخواهی مدیر کل آن یعنی مارک زاکربرگ و وعده‌ی بالا بردن امنیت فیسبوک به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی پرطرفدار بوده است؛ اما موضوعی که به تازگی کشف شد باعث شد فیسبوک بار دیگر گامی رو به عقب بردارد و لطمه‌ی دیگری به اعتماد کاربران این شرکت وارد شود.

مقاله‌های مرتبط:

روز گذشته مطلبی در فضای مجازی منتشر شد که نشان داد فیسبوک بدون اطلاع قبلی پیام‌های مدیرعامل و کارمندان خود را از اینباکس کاربران پاک می‌کند. فیسبوک اعتراف کرده است که مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهد و این اقدام به دلیل حفظ امنیت کارمندان این شبکه‌ی اجتماعی و در حیطه‌ی اختیارات قانونی آن‌ها بوده است. با این وجود، قول داده است که این قابلیت را تا چند ماه آینده در دسترس همه‌ی کاربران قرار دهد و تا آن زمان پیامی از زاکربرگ و سایر کارمندان پاک نشود.

فیسبوک مشخص نکرده است که قابلیت لغو ارسال پیام چگونه کار خواهد کرد. یک راهکار احتمالی این است که ارسال کننده‌ی پیام بتواند برای نمایش پیام زمان تعیین کند و پس از اتمام زمان، پیام ارسال‌شده خودبه‌خود از بین برود؛ اما شرکت هنوز در خصوص استفاده از این روش مطمئن نیست و مثلا معلوم نیست در صورت حذف پیام، دریافت‌کننده به واسطه‌ی نوتیفیکیشن از این اتفاق مطلع خواهد شد یا خیر.

فیسبوک هک سونی در سال ۲۰۱۴ را بهانه قرار داده و اقدام به حذف خودسرانه‌ی پیام‌های کارمندان کرده است. اقدامی که هیچ وقت در مورد آن صحبت نشد؛ مگر زمانی که توسط کاربران افشا شد.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *